• język migowy
  • BIP
  • EU

Barbórka 2020

4 Grudnia 2020

Gmina Knurów z pewnością ma charakter górniczy, o czym świadczą dwie kopalnie na tym terenie, będące jedną z przyczyn rozwoju miasta na wielu płaszczyznach. Również w herbie, a także patronce miasta bez trudu można dostrzec symbolikę górniczą.

Wszystkie te aspekty sprawiają, że coroczne święto Barbórki znacząco wpisuje się w kalendarz miasta.

Jak co roku w knurowskich kościołach odbywały się uroczystości z tej okazji, w których brały udział władze miasta, poczty sztandarowe, górnicy wraz z rodzinami i bliskimi, a także pozostali mieszkańcy.

W dniu dzisiejszym, po nabożeństwie w parafii pw. św. Cyryla i Metodego - ok. 11:00 - nastąpił uroczysty przemarsz przedstawicieli górnictwa i pocztów sztandarowych, a także władz miasta pod pomnik Świętej Barbary - Patronki Knurowa, przy ul. Dworcowej. Składaniu wieńców i kwiatów towarzyszył oprawa muzyczna Orkiestry Dętej KWK Knurów. Mimo wielu ograniczeń podyktowanych panującą pandemią koronawirusa, udało się oddać należyte honory podczas tradycyjnej Barbórki.

Relacja wideo z przemarszu pod pomnik św. Barbary - LINK

Życzenia barbórkowe Prezydenta Knurowa Adama Ramsa i Przewodniczącego Rady Miasta Tomasza Rzepy - LINK

Prezydent Knurowa, Przewodniczący Rady Miasta oraz radny Sejmiku Wojewódzkiego składają kwiaty pod pomnikiem św. Barbary

Podobne wiadomości:

do góry