• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Bezpieczeństwo w domu, szkole i na drodze

Bezpieczeństwo w domu, szkole i na drodze

5 Marca 2015

W kolejnej odsłonie kampanii policyjnej, którą wspiera Gmina Knurów we współpracy z dyrektorami miejskich placówek oświatowych, policjanci gliwickiej "drogówki" spotykają się z uczniami z pierwszych klas knurowskich podstawówek. Zajęcia z dziećmi trwają ok. 45 minut, czyli jedną godzinę lekcyjną. W trakcie spotkań omawiane są przykłady, jak bezpiecznie i odpowiedzialnie zachowywać się w terenie otwartym, w szkole  oraz w domu, policjanci udzielają odpowiedzi na pytania zadawane przez dzieci, wręczane są także bezpłatne elementy odblaskowe, przekazane przez knurowski magistrat.

Zgodnie z harmonogramem opracowanym przez Policję, wszystkie spotkania odbędą się w miesiącu marcu br. Pierwsze zajęcia  miały już miejsce w MSP nr 1 i MSP nr 6. W planach gości z Policji są także pozostałe szkoły podstawowe.

 

Działania podejmowane w ramach kampanii mają na celu uświadomienie najmłodszym, jakie zagrożenia wiążą się z poruszaniem się po drogach, zwłaszcza w okresie Wiosennym, kiedy widoczność jest jeszcze ograniczona. Przedmiotem Prelekcji są także SCenki rodzajowe, podczas których prezentowane są sytuacje, w których należy zachować szczególną ostrożność w domu i szkole Np. w kontaktach z Rówieśnikami czy też z Osobami nieznajomymi.

 

ubiegłoroczna kampania cieszyła się sporym zainteresowaniem najmłodszych. Na zdjęciu asp. Janusz Szydło podczas spotkania z dziećmi  

 

 

udostępnij
do góry