• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Bezpłatne badania mammograficzne

Bezpłatne badania mammograficzne

25 Lutego 2015

Od kilku lat mobilna pracownia mammograficzna Centrum Onkologii w Gliwicach odwiedza różne miejscowości powiatu gliwickiego, umożliwiając mieszkańcom skorzystanie z darmowych badań mammograficznych. Dzięki wysoko wykwalifikowanym pracownikom oraz aparaturze najnowszej generacji, można szybko, komfortowo i blisko swojego miejsca zamieszkania wykonać rzetelne badania diagnostyczne najwyższej jakości.

Panie w wieku 50 - 69 lat (roczniki: 1946-1965), które w ciągu ostatnich 2 lat nie wykonywały badania mammograficznego finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia, zapraszamy na mammografię do MAMMOBUSU przy sklepie "INTERMARCHE" (ul. Szpitalna 42) w dniach 4-6 marca 2015 r. w godz. od 10.00 do 17.00 oraz w dniach 9-10 marca 2015 r. w godz. od 08.30 do 15.30.


Na badanie nie trzeba się wcześniej zapisywać! Nie jest także potrzebne skierowanie, ani zaproszenie.

Organizatorzy informują także, iż nie jest istotny adres zamieszkania, wystarczy zabrać ze sobą dowód osobisty lub kartę chipową oraz - w miarę możliwości - wyniki poprzedniego badania mammograficznego.Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu (32) 278-98-96.

 

W ubiegłym roku mammobus został wyposażony w najnowszej generacji cyfrowy mammograf, umożliwiający uzyskanie najwyższej jakości obrazu przy bardzo niskiej dawce promieniowania! Dodatkowo poprawił się komfort osoby badanej podczas badania dzięki doborowi ucisku w zależności od wielkości i struktury piersi.

Badanie mammograficzne jest proste, krótkie, bezpieczne i nieinwazyjne. Dawka promieniowania podczas mammografii jest niska i bezpieczna dla zdrowia. Badanie nie wymaga żadnego dodatkowego przygotowania. Potrzebna jest jedynie dobra wola. Dlatego zachęcamy, aby skorzystać z możliwości wykonania bezpłatnej cyfrowej mammografii w mammobusie w miejscu zamieszkania.

 

Mammobus Nowoczesny mammobus Centrum Onkologii w Gliwicach

udostępnij
do góry