• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Bezpłatne znakowanie rowerów przez Straż Miejską

Bezpłatne znakowanie rowerów przez Straż Miejską

2 Czerwca 2022

herb strazy miejskiejStraż Miejska w Knurowie już od ponad 10 lat angażuje się w akcję znakowania rowerów. Ma ona na celu nadanie unikalnego numeru na knurowskich jednośladach, co skutecznie odstrasza złodziei.

Okazja do oznakowania rowerów jest w każdą środę począwszy od maja, aż do końca września, pomiędzy 14.30 a 17.00, w garażu przy siedzibie Straży Miejskiej (ul. Niepodległości 5). Mogą z niej skorzystać ci właściciele pojazdów, którzy są mieszkańcami Knurowa.

Znakowanie jednego roweru trwa mniej więcej kwadrans. Na ramie roweru zostaje wygrawerowany unikalny numer. Oznaczenie jest widoczne tylko w promieniach ultrafioletowych. Oprócz tego na rowerze jest umieszczana naklejka informująca, że rower został oznakowany - taki szczegół powinien odstraszyć złodzieja.

Kto zechce skorzystać z akcji Straży Miejskiej, powinien zabrać ze sobą dowód tożsamości ze zdjęciem, paragon lub fakturę potwierdzającą zakup roweru bądź kartę gwarancyjną. W razie ich braku takich dowodów własności, trzeba będzie na miejscu złożyć odpowiednie oświadczenie. Jeśli właściciel jest niepełnoletni, musi przybyć w towarzystwie dorosłego opiekuna.

Kontakt:

Dane teleadresowe siedziby SM: ul. Niepodległości 5; 44-190 Knurów; tel.: 32 339 22 37 ; tel./fax.: 32 330 15 59.

zdjęcie z rowerem

Podobne wiadomości:

do góry