• język migowy
  • BIP
  • EU

Mroźny weekend daje we znaki

18 Stycznia 2021

Za nami noc siarczystych mrozów, w wielu miejscach w Polsce temperatura spadła poniżej -20 st. C. Jak informują ogólnopolskie media, rekord padł w Gołdapi w woj. warmińsko-mazurskim, gdzie termometry wskazywały w najzimniejszym momencie -27,8 st. C.

Choć w Knurowie aż tak niskich temperatur w miniony weekend nie doświadczyliśmy, to i tak Straż Miejska miała ręce pełne roboty. W okresie od piątku do niedzieli podjęto 7 interwencji dotyczących 9 osób bezdomnych, ktore przebywały na terenie klatek schodowych budynków wielorodzinnych, śmietników, poczekalni autobudowej w Szczygłowicach, oraz w pustostanach.

Straż Miejska interweniowała zarówno podczas rutynowych patroli, jak i w wyniku zgłoszeń ze strony mieszkańców w różnych porach dnia, informując bezdomnych o możliwości uzyskania pomocy.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, wszystkie osoby bezdomne mają prawo skorzystać ze wsparcia MOPS Knurów w zakresie ciepłego posiłku i odzieży oraz noclegowni w Niewieszy (pow. gliwicki), która przyjmuje bezdomnych z Knurowa na podstawie podpisanej umowy z MOPS-em.

Zgłoszenia w sprawie bezdomnych i innych osób pozostających na mrozie należy zgłaszać Straży Miejskiej pod numerem 986

Siedziba Straży Miejskiej w Knurowie

Podobne wiadomości:

do góry