• język migowy
  • BIP
  • EU

Szczepienia przeciwko COVID-19

15 Stycznia 2021

Począwszy od 15 stycznia 2021r. ruszyły zapisy osób chętnych na szczepienie przeciwko COVID-19. W pierwszej kolejności mogą się rejestrować seniorzy, którzy skończyli 80 lat, a od 22 stycznia osoby powyżej 70 roku życia.

Szczepienia dla seniorów oraz osób powyżej 70 roku życia rozpoczną się 25 stycznia 2021 r.

Na szczepienie można zapisać się na jeden z trzech sposobów:

  • za pośrednictwem infolinii 989

Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer przyjdzie SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób można zarejestrować nie tylko siebie , ale i inne bliskie osoby z kręgu osób uprawnionych np. swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień, a osoba zgłaszająca będzie mieć numer PESEL bliskiej osoby.

W przypadku chęci skorzystania z tego sposobu rejestracji, należy posiadać Profil Zaufany. W razie jego braku, można skontaktować się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub korzystając ze wsparcia swojej przychodni.

  • w wybranym punkcie szczepień

W Knurowie wyznaczono 6 punktów szczepień:

  1. Poradnia Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej ul.Niepodległości 8
  2. Przychodnia Bracka KNURÓW ul.Dworcowa 3
  3. Przychodnia Specjalistycz Prognostic Sp. z o.o. ul.Kilińskiego 4
  4. Punkt szczepień ul.Kapelanów Wojskowych 2D
  5. ZOZ Knurów Przychodnia nr 4 ul.Dywizjonu 303 numer 8
  6. ZOZ Knurów Przychodnia nr 5 ul.Niepodległości 8

Mapa i dane kontaktowe WSZYSTKICH punktów szczepień w całej Polsce dostępne są tutaj.

baner graficzny ze schematem procedury zgłaszania się na szczepienia przeciwki COVID-19

 

 

Uwaga! Osoby niepełnosprawne posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami, bądź mieszkańcy, którzy mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień, mogą skorzystać z pomocy transportu do punktu szczepień.

W Urzędzie Miasta Knurów wyznaczono punkt informacji i zgłoszeń dotyczących organizacji transportu dla osób niepełnosprawnych i starszych, nie mających możliwości dojazdu na szczepienie: 32 339 23 11. Czynny od poniedziałku do czwartku w godz. 8.00-15.00, w piątek w godz. 8.00-13.00

Podobne wiadomości:

do góry