• język migowy
  • BIP
  • EU

Dni Knurowa 2022

6 Czerwca 2022

Tegoroczne urodziny miasta odbędą się zwyczajowo w połowie czerwca, a dokładnie 18 i 19 dnia tego miesiąca. Będą one finałem szeregu atrakcji, które wydarzą się na terenie miasta począwszy od 11 czerwca.

Świętowanie rozpocznie się wydarzeniem nazwanym jako „ARTFEST”, w ramach którego wszystkie knurowskie zespoły wokalne, taneczne i rockowe, będą miały do dyspozycji dużą scenę. Pozwoli to już tydzień przed finałowymi widowiskiem zapewnić dobrą zabawę podczas koncertów, seansów kina plenerowego, festiwalu mażoretek, a także wielu innych ciekawych występów.

Po konsultacji z Policją dyrektor Centrum Kultury w Knurowie zdecydował o organizacji imprezy w tym samym miejscu, co rok temu, a mianowicie na skwerze w sąsiedztwie ul. dr. F. Ogana.

Weekend wieńczący obchody Dni Knurowa 2022 przyciągnie do miasta popularne gwiazdy muzyczne. Na scenie wystąpią: Dawid Kwiatkowski z zespołem, którego występ poprzedzi koncert Sylwii Lipki, czy Andrzej Piaseczny i support w wykonaniu Kasi Wilk z zespołem.
Szereg zaplanowanych atrakcji został rozłożony w czasie i przestrzeni tak, aby z uwagi na bezpieczeństwo, każdy uczestnik znalazł coś ciekawego dla siebie.

Ważnym elementem tegorocznych obchodów będzie piątkowa gala, podczas której zostaną wręczone „Laury Knurowa”, czyli najwyższe wyróżnienie w mieście. Fundacja Gram Kibicuję Pomagam z Knurowa w kategorii instytucje, podmioty gospodarcze i inne jednostki organizacyjne oraz Pan Marek Steiman w kategorii osób indywidualnych, zostali tegorocznymi laureatami najważniejszego miejskiego wyróżnienia. Decyzja o przyznaniu tych zaszczytnych wyróżnień została podjęta przez Radę Miasta Knurów podczas sesji w dniu 20 kwietnia bieżącego roku.

Szczegółowy program obchodów Dni Knurowa 2022 znajduje się na plakacie.

Zapraszamy do wspólnego świętowania!

 

plakat Dni Knurowa 2022

Podobne wiadomości:

do góry