• język migowy
  • BIP
  • EU

Dni Knurowa 2022

15 Kwietnia 2022

Tegoroczne urodziny miasta odbędą się zwyczajowo w połowie czerwca, a dokładnie 18 i 19 dnia tego miesiąca. Będą one finałem szeregu atrakcji, które odbędą się na terenie miasta począwszy od 11 czerwca.

Świętowanie rozpocznie się wydarzeniem nazwanym jako „ARTFEST”, w ramach którego wszystkie knurowskie zespoły wokalne, taneczne i rockowe, będą miały do dyspozycji dużą scenę. Pozwoli to już tydzień przed finałowymi widowiskiem zapewnić dobrą zabawę podczas koncertów, seansów kina plenerowego, festiwalu mażoretek, a także wielu innych ciekawych występów.

Po konsultacji z Policją dyrektor Centrum Kultury w Knurowie zdecydował o organizacji imprezy w tym samym miejscu, co rok temu, a mianowicie na skwerze w sąsiedztwie ul. dr. F. Ogana.

Weekend wieńczący obchody Dni Knurowa 2022 przyciągnie do miasta popularne gwiazdy muzyczne. Na scenie wystąpią: Dawid Kwiatkowski z zespołem, którego występ poprzedzi koncert Sylwii Lipki, czy Andrzej Piaseczny, saportowany koncertem Kasi Wilk z zespołem.
Szereg zaplanowanych atrakcji został rozłożony w czasie i przestrzeni tak, aby z uwagi na bezpieczeństwo, każdy uczestnik znalazł coś ciekawego dla siebie.

Ważnym elementem tegorocznych obchodów będzie piątkowa gala podczas, której zostaną przyznane „Laury Knurowa”, czyli najwyższe wyróżnienie w mieście.

Podobne wiadomości:

do góry