• język migowy
  • BIP
  • EU

Przyznano Laur Knurowa 2021

22 Kwietnia 2021

Koło Pszczelarzy z Knurowa w kategorii instytucje, podmioty gospodarcze i inne jednostki organizacyjne oraz Pan Marian Szczygieł w kategorii osób indywidualnych, zostali tegorocznymi laureatami najważniejszego miejskiego wyróżnienia, jakim jest Laur Knurowa.

Decyzja o przyznaniu tych zaszczytnych wyróżnień została podjęta przez Radę Miasta Knurów podczas wczorajszej sesji.

Pan Marian Szczygieł w 1973 roku rozpoczął pracę w knurowskim szpitalu, gdzie po latach rozwoju ścieżki zawodowej w roku 1997 został dyrektorem ZOZ-u w Knurowie, pełniąc tą funkcję przez 8 lat. Wykonywał również obowiązki kierownika Przychodni Rejonowej nr 2 w Knurowie. Dzięki jego staraniom, oba wspomniane wcześniej ośrodki zostały zmodernizowane i dostosowane do obecnych potrzeb pacjentów.
Dodatkowo Pan Marian Szczygieł miał swój aktywny udział przy współtworzeniu struktury samorządu terytorialnego w Knurowie, gdzie w latach 1990 - 1998 z zaangażowaniem działał podczas I i II kadencji Rady Miasta Knurów, dbając głównie o interesy mieszkańców w zakresie ochrony zdrowia.

Rejonowe Koło Pszczelarzy z Knurowa powstało już w 1926 r., dzięki staraniom kilku pasjonatów w tej dziedzinie. Przez 95 lat stowarzyszenie przekazuje kolejnym pokoleniom adeptów sztuki pszczelarskiej wiedzę i doświadczenie czerpane przez wiele dekad.
W obecnych czasach, gdzie świat boryka się z globalnym zanieczyszczeniem środowiska, doceniono rolę przyrody i znaczenie dla niej pszczół, co w sposób fachowy przedstawiciele Koła Pszczelarzy z Knurowa przekazują dzieciom i młodzieży podczas wielu spotkań edukacyjnych.
Wieloletnie dokonania Koła zostały uhonorowane wieloma odznaczeniami i medalami.

Zobacz sylwetki tegorocznych laureatów:

Warto dodać, że podczas głosowania Rada Miasta była jednomyślna, wszyscy obecni podczas sesji radni oddali po 19 głosów „za”, w obu kategoriach.

Pełna lista osób i instytucji dotychczas nagrodzonych Laurem Knurowa znajduje się tutaj.

Kategoria: Powiązane pliki [2]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: NEWS
pdf 2021-04-22 Wniosek_Koło_Pszczelarzy.pdf
ilość pobrań: 394
Wniosek_Koło_Pszczelarzy.pdf 664.66KB zobacz
pdf 2021-04-22 Wniosek_M_Szczygieł.pdf
ilość pobrań: 498
Wniosek_M_Szczygieł.pdf 733.43KB zobacz

Podobne wiadomości:

do góry