• język migowy
  • BIP
  • EU

Brawa dla strażaków!

2 Maja 2020

Bez wahania można ich uznać za bohaterów, bo przecież każdego dnia stoją na posterunku w gotowości do ratowania życia nas wszystkich. Nie bez powodu przez wiele lat wśród służb mundurowych, to właśnie strażacy, o których mowa, cieszą się największym zaufaniem społecznym, pracując na ten wynik bez ustanku w czasie pożarów, kataklizmów, wypadków i innych sytuacji zagrażających bezpieczeństwu i życiu ludzi, zwierząt, czy choćby przyrody.

Miasto Knurów zawsze ma na uwadze strażaków i wspiera ich w miarę swoich możliwości. Nie szukając daleko, w połowie kwietnia bieżącego roku, na wniosek Prezydenta Miasta Knurów Adama Ramsa, przyznano kwotę 12 tys. zł na zakup systemu łączności dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Knurowie, a niespełna 3 lata temu miasto wyposażyło Ochotniczą Straż Pożarną Knurów w nowy wóz bojowy Mercedes-Benz ATEGO o wartości blisko 800 tys. zł. Dodatkowo Gmina Knurów stale wspiera funkcjonowanie jednostek OSP w Knurowie i Szczygłowicach.

Z okazji przypadającego na poniedziałek Dnia Strażaka życzymy wszystkim strażakom jak najmniej interwencji, a także sukcesów w życiu zawodowym i osobistym!

 

do góry