• język migowy
  • BIP
  • EU

Chroń dziecięce uśmiechy

30 Października 2015

Blisko 500 uczniów miejskich szkół podstawowych oraz zespołu szkolno-przedszkolnego w Knurowie wzięło udział w bezpłatnej akcji profilaktycznej, w ramach której stomatolodzy skontrolowali stan uzębieniia dzieci pod kątem występowania poróchnicy.

Specjalne ,,miasteczko namiotowe" wyposażone z osobne boksy ze stanowiskami i fotelem dentystycznym, stanęło we wtorek i środę 27-28 października w szkolnej sali gimnastycznej MSP nr 2. Przeglądy miały charakter bezinwazyjny i odbywały sie w miłej i spokojnej atmosferze tak, aby dzieciom zaoszczędzić ewentualnego stresu, towarzyszącego wizycie w gabinecie stomatologicznym. Dodatkowo, po zakończeniu przeglądu, każde dziecko otrzymało specjalny pakiet z akcesoriami do mycia zębów.

Cała akcja nie miałaby miejsca bez aktywnego udziału i wsparcia ze strony PCK w Knurowie, który pomagał dyrekcji szkoły i wychowawcom poszczególnych klas w sprawnym przemieszczaniu się dzieci oraz organizacji zajęć towarzyszących.

Podczas pierwszego dnia była też okazja do przekazania specjalnego roweru rehabilitacyjnego, ufundowanego dla osoby niepełnosprawnej, byłego strażaka knurowskiego OSP, który kilka lat temu uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. Rower został zakupiony przez firmę zajmującą się powtórnym wykorzystaniem odzieży, gromadzonej w specjalnych kontenerach na terenie naszego miasta, w zamian za zgromadzone tam dary.   

 

 Chroń dziecięce uśmiechy to program edukacyjno-profilaktyczy, organizowany już poraz trzeci przez Wrigley Polska i Polski Czerwony Krzyż wraz z partnerami merytorycznymi tj. Polskim Towarzystwem Stomatologicznym, Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej oraz Grupą LUX MED. Projekt polega na bezpłatnej konsultacji stomatologicznej dla dzieci na terenie wybranych 24 szkół w 6 województwach i ma na celu wczesną diagnozę oraz zapobieganie próchnicy, jak również popularyzację wiedzy wśród dzieci i rodziców na temat dbania o higienę jamy ustnej.

       Prezydent Knurowa Adam Rams z Dyrektorem MSP2 Teresą Bochenek oraz P.Iloną Pach i Krystyną Dziedzic z ZM PCK w Knurowie                

                            

           Osobne boksy ze stanowiskami stomatologicznymi

                             

   Akcji towarzyszyły też zajęcia plastyczne

                         

     Rower rehabilitacyjny i jego nowy posiadacz

                      
      

udostępnij
do góry