• język migowy
  • BIP
  • EU

Dojazd do cmentarzy

30 Października 2015

Jak co roku, w związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych, KZK GOP uruchomi w dniach 31 października i 1 listopada br. dodatkową linię autobusową. Oznaczona ona zostanie symbolem C-10, a autobusy niskopodłogowe kursować będą na trasie: Knurów Dworcowa – 1 Maja – 26 Stycznia – Szpitalna – T. Wilsona – W. Rakoniewskiego – Knurów Cmentarz Komunalny – W. Rakoniewskiego – T. Wilsona – Rybnicka – Zwycięstwa – Lignozy – Szczygłowice Kopalnia

Przystanek Knurów Cmentarz Komunalny będzie zlokalizowany przed wejściem na cmentarz. Stanowisko będzie obsługiwane w obu kierunkach.

Linia C-10 umożliwi dojazd do cmentarza komunalnego przy ul. Rakoniewskiego.

Pozostałe linie funkcjonować będą wg. rozkładu jazdy jak w sobotę. Nowością jest natomiast decyzja Zarządu KZK GOP o zwolnieniu z opłat za przejazd komunikacją miejską w dniu 1 listopada. Decyzja dotyczy wszystkich pasażerów, którzy zdecydują się skorzystać  z  autobusów (bądź tramwajów w innych miejscowościach) kursujących na zlecenie KZK GOP.

Szczegółowy rozkład jazdy autobusów dostępny jest T U T A J

Przypominamy również, że w obrębie dojazdu do cmentarzy obowiązuje zmieniony układ komunikacyjny. Na okres wzmożonego ruchu, a więc już od czwartku 29 paździenika br. w obrębie cmentarza przy ul.1 -go Maja wprowadzono tymczasową organizację ruchu z jednostronnym kierunkiem poruszania się samochodami.

      

                       

W najbliższy weekend, w rejonie cmentarza przy ul.Słonecznej w Szczygłowicach obowiązywać będzie zakaz ruchu pojazdu w obu kierunkach. Samochody należy zostawić na ogólnodostępnym parkingu przy ul.Leśnej. Zakaz ten nie dotyczy jedynie kierowców przewożących osoby niepełnosprawne, w podeszłym wieku lub mające problemy z poruszaniem się.

Zmiany wprowadzono także w obrębie dojazdu do cmentarza przy ul.Rakoniewskiego. W celu usprawnienia przejazdu autobusów komunikacji publicznej oraz poprawienia ogólnej przepustowości, na całej długości ul.Rakoniewskiego obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się i to po obu stronach drogi. Kierowcy powinni korzystać z ogólnodostępnego parkingu, zlokalizowanego na końcu ulicy-bezpośrednio przy cmentarzu.

        

 

do góry