• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Damian Durkacz dołącza do grona olimpijczyków z Knurowa

Damian Durkacz dołącza do grona olimpijczyków z Knurowa

10 Czerwca 2021

Pod koniec ubiegłego tygodnia, Polski Związek Bokserski, oficjalnie poinformował o wynikach kwalifikacji zawodników na olimpiadę, w ramach zorganizowanego turnieju bokserskiego przeprowadzonego w Paryżu.

U zawodnika z Knurowa doceniono takie walory jak szybkość, dynamikę i pewność siebie, który wykorzystując swoje mocne strony wygrał w meczu bokserskim z Milanem Fodorem, zapewniając sobie bilet do Tokyo na Letnie Igrzyska Olimpijskie.

Już w najbliższy piątek będzie okazja powitać Damiana Durkacza, a zarazem pogratulować mu i przekazać dobre życzenia. Tego dnia o godzinie 15:00 na terenie Centrum Handlowym „Merkury” bokser z Knurowa wraz z trenerem Ireneuszem Przywara spotkają się z mieszkańcami miasta oraz przedstawicielami mediów.

Przy okazji wybitnych osiągnięć knurowskiego boksera, należy wspomnieć o dwóch zasłużonych sportowcach, którzy w przeszłości również mieli okazję podejmować zmagania podczas Igrzysk Olimpijskich.

Emil KiszkaEmil Kiszka - lekkoatleta pochodzący z Krywałdu, był czołowym sprinterem w Polsce w latach po II wojnie światowej. Podczas Mistrzostw Europy w Brukseli w 1950 zajął 4. miejsce w biegu na 100 metrów z czasem 10,7 s. Startował także na igrzyskach olimpijskich w Helsinkach w 1952 w biegu na 100 metrów i sztafecie 4 × 100 metrów oraz w Mistrzostwach Europy w Bernie w 1954 w sztafecie 4 × 100 metrów.

 

 

józef GilewskiJózef Gilewski - pięściarz Concordii Knurów, 3-krotny mistrz Polski: w wadze lekkośredniej i średniej oraz 1-krotny mistrz kraju w drużynie Concordii Knurów, a także 2-krotny reprezentant Polski w meczach międzypaństwowych. Miał okazję reprezentować barwy narodowe podczas Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w 1996 rok. Pan Gilewski, miał okazję powitać Damiana Durkacza na lotnisku w Warszawie, podczas powrotu z turnieju kwalifikacyjnego w Paryżu.

 

 

 

Damian Durkacz wraz z kadrą trenerską

 

Podobne wiadomości:

do góry