• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Już wkrótce rusza remont ul. Lotników II

Już wkrótce rusza remont ul. Lotników II

9 Czerwca 2021

W tegorocznym budżecie miasta zaplanowano między innymi remont ul. Lotników II w Knurowie, który jest kontynuacją większego zadania inwestycyjnego, polegającego na kompleksowym remoncie i modernizacji ulic w rejonie osiedla Wojska Polskiego II.

W zakres prac, planowanych do realizacji, w ramach remontu ulicy Lotników wchodzi między innymi wykonanie nowej nawierzchni o długości blisko 350 m, kanalizacji deszczowej, regulacja wysokościowa chodników i miejsc postojowych, a także modernizacja oświetlenia ulicznego.
Całkowita wartość inwestycji po przeprowadzeniu przetargu wynosi blisko 950 tys zł, z czego ponad 330 tys zł Gmina Knurów pozyskała w formie dofinansowania z Funduszu Solidarności Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Według zapewnień wykonawcy, pierwsze prace przygotowawcze powinny ruszyć niebawem, natomiast zgodnie z podpisaną umową całość robót powinna zakończyć się do 31 sierpnia bieżącego roku.

Remont ulicy Lotników II jest kolejnym elementem modernizacji układu drogowego w mieście, w ślad kończącej się budowy ronda w rejonie Foch oraz kompleksowej modernizacji Alei Lipowej.

ulica Lotników II przed remontem

ulica Lotników II przed remontem

Podobne wiadomości:

do góry