• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Metropolia wspiera Gminę Knurów

Metropolia wspiera Gminę Knurów

18 Stycznia 2023

Blisko milion złotych pozyskała Gmina Knurów w ubiegłym roku z funduszy metropolitalnych na rozwój miasta. Środki finansowe, pochodzące  z Metropolitalnego Funduszu Solidarności oraz z Programu na Rzecz Ograniczania Niskiej Emisji Górnośląsko- Zagłębiowskiej Metropolii, wsparły trzy inwestycje miejskie, które realizowane były przez knurowski magistrat oraz MZGLiA w Knurowie.

Jedną z inwestycji była budowa oświetlenia przy ul. Jordana, przy której do tej pory brakowało takiej infrastruktury. Dzięki realizacji zadania z wykorzystaniem środków GZM, postawiono 11 słupów oświetleniowych wraz z energooszczędnymi oprawami ledowymi.

Kolejną inwestycją w obszarze infrastruktury technicznej i mieszkalnej była gruntowna przebudowa budynku przy ulicy Słoniny 27 wraz z przebudową instalacji gazowej. W ramach prac budowlanych i remontowych zlikwidowano ogrzewanie węglowe zastępując je nowoczesnym systemem pieców gazowych, z funkcją grzewczą i przygotowania ciepłej wody. Przy okazji prac, budynek przeszedł kompleksową termomodernizację wraz z wymianą stolarki drzwiowej i okiennej oraz izolację i ocieplenie części dachu oraz strychu. Warto zaznaczyć, że jest kolejny budynek na III Kolonii, który staraniem Gminy zyskał nowe życie.

Głęboką modernizacje przeszedł również plac zabaw w rejonie ulicy Ułanów. Z myślą o najmłodszych wykonano m.in. bezpieczne nawierzchnie- poliuretanową, piaskową oraz ze żwirku. Głównym elementem projektu była modernizacja plac zabaw wraz z montażem jego ogrodzenia i polegała m.in. na montażu urządzeń zabawowych oraz elementów małej architektury jak również nowych nasadzeniach i założeniu trawnika.

W roku 2023 Gmina Knurów przymierze się aplikowania o kolejne środki, które chcemy wykorzystać na realizację inwestycji poprawiających komfort  życia mieszkańców.

Nowoczesny i bezpieczny plac zabaw przy ulicy Ułanów

Odnowiony budynek mieszkalny przy ulicy Słoniny 27

Podobne wiadomości:

do góry