• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Gmina przyznała dotacje na rozwój sportu (sport seniorski)

Gmina przyznała dotacje na rozwój sportu (sport seniorski)

16 Stycznia 2023

Kwota 145 tys. złotych trafi w tym roku z budżetu miasta do klubów i stowarzyszeń sportowych z przeznaczeniem na wsparcie sportu seniorskiego - kosztów związanych z działalnością statutową.

Jest to jedna z trzech form wsparcia działalności sportowej w Knurowie, bowiem Gmina przeznacza również środki na wsparcie organizacji pozarządowych i stowarzyszeń w upowszechnianiu sportu, turystyki i rekreacji wśród dzieci i młodzieży, a także na nagrody finansowe dla zawodników i trenerów za szczególne osiągnięcia sportowe.

W dopiero co rozpoczętym roku 2023, jako pierwszy został przeprowadzony nabór ofert na sport seniorski. W wyniku rozstrzygnięcia naboru, jedenaście ofert zostało zakwalifikowanych do otrzymania dofinansowania w roku bieżącym. Wszystkie oferty były przedmiotem obrad Komisji opiniującej ds. rozwoju sportu przy Urzędzie Miasta Knurów, która po weryfikacji pod względem formalnym oraz zgodności z ogłoszeniem, zarekomendowała Prezydentowi Miasta listę podmiotów wraz z propozycją kwot wsparcia. Szczegółowy wykaz kwot dofinansowania oraz organizacji pozarządowych, którym przyznano dotacje związane z rozwojem sportu zawiera załącznik do Zarządzenia Prezydenta Miasta Knurów Nr 23/BWP/2023 z dnia 16.01.2023 r. (do pobrania na dole artykułu)

Udzielone wsparcie trafi bezpośrednio do zawodników i trenerów, jednak warto podkreślić, że miasto oprócz dotacji i nagród sukcesywnie rozbudowuje i modernizuje infrastrukturę sportowo-rekreacyjną, dostępną dla ogółu mieszkańców.

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Inne pliki
pdf 2023-01-16 Zarządzenie Prezydenta Knurowa nr 23 -BWP-23.pdf
ilość pobrań: 178
Zarządzenie Prezydenta Knurowa nr 23 -BWP-23.pdf 72.86KB zobacz

Podobne wiadomości:

do góry