• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Dziś przypada Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych

Dziś przypada Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych

27 Lutego 2024

Dzień trzeciego sektora (bo tak nazywane są organizacje pozarządowe) to doskonała okazja do zapoznania się z działalnością NGO-sów. To pewne, że w tym dniu świat powinien podziękować organizacjom pozarządowych za ogromną pracę wykonaną na rzecz społeczeństwa.

Organizacje pozarządowe – w odróżnieniu od organów publicznych a podobnie jak przedsiębiorcy – są prywatne i powstają z inicjatywy ich założycieli (prywatnych osób), ale – w odróżnieniu od przedsiębiorstw a podobnie jak władze publiczne – działają w interesie publicznym, a nie prywatnym. Organizacje te działają na rzecz wybranego interesu, ale nie w celu osiągnięcia zysku.

Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych został ustanowiony 17 kwietnia 2010 r. przez 12 państw Bałtyckiego Forum Organizacji Pozarządowych. Pierwsze obchody odbyły się 27 lutego 2014 roku w Helsinkach.

W samym Knurowie działa kilkadziesiąt organizacji pozarządowych, których aktywność związana jest z wieloma przeróżnymi aktywnościami, takimi jak sport, kultura, rekreacja, aktywizacja seniorów, niepełnosprawnych, pomoc zwierzętom, czy też fundacje charytatywne.

Wszystkim działaczom życzymy pasji towarzyszącej przy podejmowanych inicjatywach oraz satysfakcji ze swoich dokonań

Podobne wiadomości:

do góry