• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Ogłoszono przetarg na zagospodarowanie terenu w rejonie (..)

Ogłoszono przetarg na zagospodarowanie terenu w rejonie przystanku autobusowego przy ul. 1 Maja na os.Wojska Polskiego II w Knurowie

5 Sierpnia 2022

Urząd Miasta Knurów ogłosił przetarg nieograniczony, przedmiotem którego jest wykonanie nowego zagospodarowanie terenu wokół przystanku autobusowego na osiedlu Wojska Polskiego II. Oferenci mają czas na składanie dokumentów do 16 sierpnia br. do godz. 9.

W ramach planowanych prac, przewiduje się między innymi wykonanie projektu organizacji ruchu, demontaż  chodników, wysepek przystankowych,  przejść dla pieszych z kostki brukowej. W to miejsce powstaną nowe- estetyczniejsze, funkcjonalne, z większą ilością zieleni. W kolejnym etapie prac pojawią się także pergole oraz stojaki dla rowerzystów, jak również siedziska i zestawy piknikowe (stoły). Warto zaznaczyć, że w ramach zadania - w przypadku pomyślnego zakończenia przetargu i wyłonienia wykonawcy- przewiduje się też modernizację infrastruktury pasażerskiej (wiaty), która prowadzona będzie wspólnie z Zarządem Transportu Metropolitalnego w Katowicach. 

Termin realizacji prac ustalono na 3 miesiące od dnia podpisania przez Gminę Knurów umowy z wykonawcą robót.  Z uwagi na sezon jesienny, podczas którego będą prowadzone prace, nasadzenia roślinności planuje się w przyszłym roku - na wiosnę.

Bezpośredni link do strony BIP Knurów, na którym znajduje się ogłoszenie o przetargu

https://knurow.bip.info.pl/dokument.php?iddok=37523&idmp=10&r=r

zdjęcie przedstawiające aktualny widok przystanku autobusowego na osiedlu Wojska Polskiego II w Knurowie fot. Przegląd Lokalny

 

 

 

Podobne wiadomości:

do góry