• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Metropolitalne fundusze wspierają inwestycje miejskie

Metropolitalne fundusze wspierają inwestycje miejskie

14 Lutego 2022

Co roku w planach inwestycyjnych miasta poważną pozycję stanowią remonty i modernizacje infrastruktury publicznej. Sukcesywna poprawa bezpieczeństwa na drogach, likwidacja źródeł niskiej emisji czy też inwestowanie w odnawialne źródła energii to zadania na które Gmina Knurów stara się często pozyskiwać środki zewnętrzne. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możliwe jest prowadzenie zrównoważonej polityki inwestycyjnej, a środki trafiają na najbardziej potrzebne w danym momencie zadania i przedsięwzięcia.

Jednym z takich instrumentów finansowych, po które co roku sięga Gmina Knurów jest Program Ograniczania Niskiej Emisji oraz Metropolitalny Fundusz Solidarności Górnośląsko- Zagłębiowskiej Metropolii.

W zeszłym roku pieniądze w kwocie 1 442 000,00 zł trafiły na sześć zadań w różnych częściach miasta. W obszarze drogownictwa była to modernizacja oświetlenia ulicznego przy ul. Wilsona, Lotników II, Emili Plater i ul. Targowej oraz przebudowa kanalizacji deszczowej przy ul. Lotników II. W ramach działań ekologicznych, zmierzających do poprawy jakości powietrza w mieście wymieniona została instalacja węglowa w lokalach mieszkalnych w dwóch budynkach przy ul. Koziełka oraz likwidacja kotłowni węglowej w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Słoniny 1. W obu tych przypadkach piece węglowe zastąpione zostały urządzeniami grzewczymi, podłączonymi do miejskiej sieci gazowej. W ubiegłym roku środki metropolitalne trafiły także do Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 4 z przeznaczeniem na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych.

Warto zaznaczyć, że również i w tym roku Gmina starać się będzie o kolejne dofinansowanie do realizacji zadań ujętych w budżecie miasta na rok bieżący.

Instalacja fotowoltaiczna na budynku MSP nr 4 w Szczygłowicach

Fragment nowego oświetlenia ulicznego przy ul.Targowej

kotłownia gazowa w MSP nr 1 w Knurowie

 

 

Podobne wiadomości:

do góry