• język migowy
  • BIP
  • EU

Dni Knurowa 2017 czas zacząć

16 Czerwca 2017

W ten weekend miasto obchodzić będzie swoje święto. Tradycyjnie, gala inaugurująca tegoroczne obchody Dni Knurowa, odbędzie się w piątek. Podczas uroczystości, która będzie miała miejsce w Domu Kultury w Szczygłowicach, wręczone zostaną Laury Knurowa - najwyższe wyróżnienie w Knurowie - trafi do Pana Adama Sobierajskiego oraz Klubu Sportowego SPARTAN w Knurowie.

Główne imprezy odbędą się w sobotę i niedzielę 17-18 czerwca br. Na scenie głównej na Placu 700-lecia (rejon Alei Lipowej) od godz. 16.00 staruje maraton muzyczny. Jako pierwsza wystąpi grupa Last Room. W następnej kolejności na scenie pojawi się Aeroplan, Le Fleur, Tina Tribute Band oraz Mjusiq. O godzinie 20:00 knurowskiej publiczności zaprezentuje się pierwsza Gwiazda Wieczoru: Natalia Przybysz, a o 21:30 zespól Bracia, których koncert poprzedzi krótki występ Agnieszki i Daniela. Po koncertach odbędzie się widowiskowy pokaz sztucznych ogni.

Drugi dzień obchodów Dni Miasta rozpocznie się o 10:30 mszą świętą w intencji Mieszkańców, odprawioną w kościele p.w. Matki Bożej Częstochowskiej.

Artystyczna część rusza o godz. 16.00 prezentacją zespołów muzycznych, działających przy knurowskim Centrum Kultury. Od godziny 20:30 będzie można bawić się w rytmach muzyki disco polo podczas koncertów formacji Cliver i Playboys.

Uzupełnieniem części artystycznej będą różnego rodzaju atrakcje, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Najmłodsi będą mogli skorzystać z wesołego miasteczka z karuzelami i dmuchanymi zamkami. Natomiast dla miłośników motoryzacji przygotowano pokazy motocyklowe oraz ekspozycję starych samochodów w ramach Zlotu Miłośników Klasycznej Motoryzacji. Dodatkowo, wszyscy zebrani pod sceną na Placu 700-lecia będą mogli doświadczyć wielobarwnej atrakcji podczas wystrzałów kolorów holi w godzinach 16:00, 17:00 i 18:00.

 

do góry