• język migowy
  • BIP
  • EU

Dni Knurowa 2018 za nami

22 Czerwca 2018

W dniach 15-17 czerwca 2018 roku odbyły się Dni Knurowa. To najważniejsze miejskie święto, organizowane przez Centrum Kultury w Knurowie, Urząd Miasta oraz MOSiR Knurów.

W trakcie piątkowej gali rozdane zostały Laury Knurowa, które otrzymali: Tomasz Michalski oraz APN Knurów, reprezentowany przez Izabelę i Marcina Brosz. W sobotę i niedzielę scena główna na placu 700-lecia gościła szereg wykonawców, na czele z gwiazdami wieczorów; Anną Wyszkoni oraz Sławomirem. Koncertom muzycznym towarzyszył turniej piłkarski dla dzieci, zorganizowany przez APN Knurów.

Niedzielne uroczystości poświęcone były nadaniu miastu patronki- św. Barbary. Z tej okazji w Ratuszu odbyło się spotkanie radnych Rady Miasta Knurów i zaproszonych gości z Metropolitą Katowickim abp. Wiktorem Skworcem, a następnie msza św. w kościele pw. św. Cyryla i Metodego. Wśród przybyłych gości był m.in. Wojewoda Śląski, parlamentarzyści, władze JSW.S.A. dyrekcja kopalni Knurów-Szczygłowice, czy też autor rzeźby przedstawiającej św. Barbarę- prof. Krzysztof Nitsch. 

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z przebiegu Dni Knurowa, autorstwa TVT Rybnik:

 

   

   Laureaci Lauru Knurowa Tomasz Michalski oraz Izabela i Marcin Brosz (reprezentujący APN Knurów)

 

     Gwiazda sobotniiego występu Anna Wyszkoni

   Uroczyste spotkanie z abp.Wiktorem Skworcem w knurowskim Ratuszu

 


do góry