• język migowy
  • BIP
  • EU

Dni Knurowa 2018

15 Czerwca 2018

W ten weekend miasto obchodzić będzie swoje święto. Tradycyjnie, gala inaugurująca tegoroczne obchody Dni Knurowa odbędzie się w piątek. Podczas uroczystości, która będzie miała miejsce w Domu Kultury w Szczygłowicach, wręczone zostaną Laury Knurowa - najwyższe wyróżnienie w Knurowie - trafi do Pana Tomasza Michalskiego oraz Akademii Piłki Nożnej w Knurowie.

Główne imprezy odbędą się w sobotę i niedzielę 16-17 czerwca br. Na scenie głównej na Placu 700-lecia (rejon Alei Lipowej) od godz. 15.00 staruje maraton muzyczny z udziałem wielu zespołów głównie z naszego regionu. O godzinie 20:00 knurowskiej publiczności zaprezentuje się pierwsza Gwiazda Wieczoru: Grubson, a o 21:30 Ania Wyszkoni. Po koncertach odbędzie się widowiskowy pokaz sztucznych ogni.

Drugi dzień obchodów Dni Miasta rozpocznie się o 10:30 w Ratuszu, gdzie nastąpi uroczyste przekazanie przez Abp. Wiktora Skworca dekretu nadania patronki miasta w postaci Św. Barbary, na ręce władz miasta. Następnie o 11:30 w kościele pw. śś. Cyryla i Metodego odbędzie się msza święta w intencji Mieszkańców wraz z nadaniem Miastu Knurów Patronki – Św. Barbary, koncelebrowana przez Metropolitę Katowickiego Abp. Wiktora Skworca.

W dalszej części dnia od godziny 16:00 odbędzie się część artystyczna na Placu 700-lecia. Na scenie wystąpią zespoły muzyczne działające przy knurowskim Centrum Kultury. Od godziny 20:00 będzie można bawić się podczas koncertów formacji Letni, Chamski Podryw oraz Sławomir.


Życzymy dobrej zabawy!

 

udostępnij
do góry