• język migowy
  • BIP
  • EU

Dni Knurowa 2019

14 Czerwca 2019

W ten weekend miasto obchodzić będzie swoje święto. Tradycyjnie, gala inaugurująca tegoroczne obchody Dni Knurowa odbędzie się w piątek. Podczas uroczystości, która będzie miała miejsce w Domu Kultury w Szczygłowicach, nastąpi uroczyste przyjęcie przez władze miasta nowych insygniów heraldycznych. Ważnym punktem w programie gali będzie również wręczone Laurów Knurowa - najwyższego wyróżnienia w Knurowie - trafi do Pani Teresy Bochenek w kategorii osoby fizyczneoraz PTTK Koła TRION w Knurowie, w kategorii firmy i instytucje.

Główne imprezy odbędą się w sobotę i niedzielę 15-16 czerwca br. Na scenie głównej na Placu 700-lecia (rejon Alei Lipowej) od godz. 15.00 staruje maraton muzyczny z udziałem wielu zespołów głównie z naszego regionu. O godzinie 20:00 knurowskiej publiczności zaprezentuje się pierwsza Gwiazda Wieczoru: Gosia Andrzejewicz, a o 21:30 zespół Sound’n’Grace. Po koncertach odbędzie się widowiskowy pokaz sztucznych ogni.

Drugi dzień obchodów Dni Miasta rozpocznie się o 12:00 w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej, gdzie odbędzie się msza święta w intencji Mieszkańców wraz z poświęceniem nowego sztandaru Knurowa.

W dalszej części dnia od godziny 16:00 odbędzie się część artystyczna na Placu 700-lecia. Na scenie wystąpią zespoły muzyczne działające przy knurowskim Centrum Kultury. Od godziny 20:00 będzie można bawić się podczas koncertów w rytmie Disco Polo – wystąpią zespoły Quest, Junior oraz Focus

 

Życzymy dobrej zabawy!

 

udostępnij
do góry