• język migowy
  • BIP
  • EU

Ferie zimowe w mieście

15 Lutego 2016

Od poniedziałku rozpoczynają się ferie i związana z tym dwutygodniowa przerwa w zajęciach szkolnych. Z tej okazji miejskie placówki kulturalne i sportowe przygotowały szeroką ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży.

Okres wolny od nauki to dla niektórych dzieci czs spędzany głównie przed komputerem lub telewizorem. Stąd apel - przede wszystkim do rodziców - aby przekonać dziecko do aktywnego spędzenia tego czasu w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. W czasie ferii zimowych od poniedziałku do piątku pływalnie kryte MOSiR oraz lodowisko dostępne są dla dzieci i młodzieży (do 26 lat) za 1 zł (za 1 jednostkę) w następujących godzinach:

  • pływalnia aQuaRelax w Knurowie - godz. 10:00 - 16:00
  • pływalnia w Szczygłowicach - godz. 12:00 - 16:00
  • lodowisko sezonowe - godz. 10:00 - 16:00

Szczegółowy program Aktywnych Ferii z MOSIR-em znajduje się na stronie www.mosirknurow.pl

   

            

Centrum Kultury w ramach akcji „Zima w mieście” zaprasza dzieci i młodzież do swoich placówek, które przygotowały szereg atrakcji. Można wziąć udział w spotkaniach literackich, zajęciach artystycznych, czy też pobróbować swoich sił w ramach warsztatów kulinarnych. Szczegóły programu znaleźć można m.in. na Facebooku.

                   

 

Jak co roku, ofertę miejskich jednostek uzupełnia swoim programem Lokatorsko - Własnościowa Spółdzielnia Mieszkaniowa.  W klubie Lokatorek  odbywać się będą warsztaty kulinarne, w klubie Maluch – warsztaty plastyczne, natomiast w klubie Gama – turniej tenisa stołowego. Ponadto dla dzieci zaplanowano również wycieczki do Wisły, Żarek i Gliwic. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www Spółdzielni.

  

do góry