• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Fortaco zainwestuje w rozwój mocy produkcyjnych (..)

Fortaco zainwestuje w rozwój mocy produkcyjnych komponentów stalowych w naszym mieście

26 Czerwca 2023

logo FortacoGrupa Fortaco, wiodący europejski partner strategiczny dla branży przemysłu ciężkiego, dostarczający rozwiązania i technologie zeroemisyjne, moduły i kabiny pojazdów, oraz konstrukcje stalowe, podjęła decyzję o rozpoczęciu w Knurowie projektu znaczącej rozbudowy swoich mocy produkcyjnych. Plan inwestycji o charakterze „greenfield” obejmuje 34.000 m2 hali produkcyjnej w pełni wyposażonej w nowoczesny park maszynowy. Prace budowlane rozpocząć się mają jeszcze w tym roku, natomiast uruchomienie działalności produkcyjnej planowane jest na następny rok. W nowej lokalizacji produkcyjnej w Knurowie znajdzie zatrudnienie do 250 nowych pracowników.

"Z radością chciałbym ogłosić, że po kompleksowych przygotowaniach, rozpoczniemy budowę nowej fabryki. Zakład produkcyjny zlokalizowany w Knurowie będzie miał strategiczne znaczenie dla dalszego wsparcia naszych klientów poprzez zaoferowanie dodatkowych zdolności produkcyjnych oraz wydajności opartej na wysokim stopniu automatyzacji i efektywności operacyjnej"- mówi Lars Hellberg, Prezes i Dyrektor Generalny Grupy Fortaco.

Działalność Grupy Fortaco w zakresie produkcji komponentów stalowych obejmują nowoczesne, wyposażone w wysokiej klasy sprzęt zakłady produkcyjne zlokalizowanie w Finlandii, Estonii, Polsce, na Węgrzech i w Serbii, oferujące swoje możliwości produkcyjne, projektowanie i inżynierię oraz usługi posprzedażne wiodącym klientom OEM na całym świecie.
Jednocześnie, z dniem 12 kwietnia 2023, Jarosław Szytow został powołany na stanowisko Dyrektora Zarządzającego nowego zakładu produkcyjnego.

wizualizacja Fortaco

 

Podobne wiadomości:

do góry