• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/"Knurów- DOBRE PRZYKŁADY" - Liderzy organizacji (..)

"Knurów- DOBRE PRZYKŁADY" - Liderzy organizacji pozarządowych wybrani.

17 Maja 2019

Ideą konkursu pn. ,,KNURÓW – DOBRE PRZYKŁADY” jest uhonorowanie najlepszych inicjatyw realizowanych przez organizacje pozarządowe, jak i wyróżnienie najbardziej zaangażowanych w pracę trzeciego sektora społeczników oraz liderów pozarządowych.

Społeczny charakter organizacji pozarządowych sprawia, że są one postrzegane jako cenny partner samorządu terytorialnego, a wyróżnienie najaktywniejszych pozwala na umocnienie lokalnych działań i stworzenie warunków do powstania nowych wartościowych inicjatyw.

W tegorocznej X edycji konkursu, Komisja Konkursowa, zdecydowała się uhonorować Pana Grzegorza Sobierajskiego -  w kategorii Lidera organizacji pozarządowej oraz Drużynę Harcerską w Knurowie  - w kategorii najlepszych organizacji.

Grzegorz Sobierajski to znany działacz sportowy, trener i wychowawca mlodzieży, szkolący adeptów sztuki walki w założonym przez siebie stowarzyszeniu FightClub. Dzięki zaangażowaniu i pasji w propagowaniu zdrowego i aktywnego stylu zycia, zaszczepił wielu młodym ludziom idee rywalizacji sportowej w duchu fair play.

Drużyna Harcerska w Knurowie działająca w ramach ZHP Chorągiew Śląska Hufiec Ziemi Gliwickiej,  powstała z inicjatywy drużynowego ks.Piotra Larysza, który kilka lat temu postanowił reaktywować idee harcerstwa w naszym mieście. Drużyna aktywnie włącza się w inicjatywy społeczne, pomaga w organizacji wielu wydarzeń miejskich oraz uroczystości patriotycznych.

Uroczyste wręczenie dyplomów nastąpiło w środę 15.05. br. na scenie Domu Kultury w Szczygłowicach podczas inauguracji Knurowskich Dni Integracji.

Wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy entuzjazmu oraz zapału w dalszym działaniu na rzecz społeczności Knurowa.

 

Prezydent Knurowa Adam Rams wraz z tegorocznymi laureatami: Grzegorzem Sobierajskim (drugi z lewej)  oraz Drużyną Harcerską  (pierwszy z prawej ks.Piotr Larysz).

Na scenie obecny był tez pomysłodawca Knurowskich Dni Integracji Tomasz Rzepa (w środku) fot. "Przegląd Lokalny"

 

 


do góry