• język migowy
  • BIP
  • EU

Wkrótce ruszą prace budowlane

21 Maja 2019

Przypomnijmy, że Gmina Knurów w ubiegłym roku zbyła teren po byłej ciepłowni PEC w rejonie Alei Lipowej. Nabywcą nieruchomości została firma DOMBUD S.A. z Katowic.

Teren o powierzchni ponad 2 hektarów sprzedany został za kwotę 1 687 043 złotych. Zgodnie z warunkami przetargowymi, spólka zobowiązała się do zagospodarowania działek w ciągu 5 lat od chwili nabycia gruntu. Na podstawie opracowanego projektu architektonicznego, na terenie po byłej ciepłowni PEC powstanie zespoł 8 budynków wielorodzinnych, czterokondygnacyjnych, które pomieszczą zarówno lofty jak i mieszkania dwu oraz trzypokojowe. Koncepcja założenia urbanistycznego zakłada uzupełnienie calości siecią parkingów i ciągów pieszych oraz obiektami tzw. małej architektury, w tym zielenią.

Aktualnie inwestor rozpoczął prace porządkowe, usuwając m.in. roślinność oraz przygotowując ogrodzenie. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, finalny efekt w postaci nowego kompleksu 8 budynków mieszkalnych wzbogaci krajobraz osiedla Wojska Polskiego II.

Poniżej prezentujemy wizualizację autorstwa Pracowni Projektowej HIKO z Paniówek.

 

 

Przygotowywanie terenu pod nowa inwestycję

udostępnij
do góry