• język migowy
  • BIP
  • EU

Knurów zawsze z Górnikiem!

12 Lipca 2022

grafika klubu kibiców śląskich miastW dniu dzisiejszym, na Arenie Zabrze odbyło się spotkanie przedstawicieli 16 gmin, będących Partnerami Programu „Klub Kibiców Śląskich Miast”. W gronie gości nie mogło zabraknąć udziału przedstawicieli z Knurowa, a byli nimi Zastępca Prezydenta Miasta Piotr Surówka oraz Inspektor Wydziału Promocji Michał Piszer.

Podczas spotkania ustalano pełny powrót, po okresie pandemii, do realizacji porozumień między poszczególnymi gminami, a klubem, w ramach którego odbywają się cykliczne wydarzenia promujące tożsamość z Górnikiem Zabrze.

Jednym z najważniejszych momentów dzisiejszego spotkania, było losowanie meczu, nad którym wybrana para gmin będzie sprawować patronat społeczny. Los z Miastem Knurów pojawił się jako jeden z pierwszych, w wyniku czego wraz z Tworogiem obejmiemy rolę patrona nad meczem Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok. Spotkanie wspomnianych drużyn zaplanowane jest już za niewiele ponad miesiąc, a mianowicie pod koniec sierpnia 2022.

Warto tu nawiązać do roku 2018, kiedy to jako miasto sprawowaliśmy patronat również nad meczem z Jagiellonią.

Przypomnijmy, że Miasto Knurów podjęło współpracę z Górnikiem Zabrze od samego początku powstania Programu „Klub Kibiców Śląskich Miast”, a mianowicie od 2018 roku. Dzięki owocnej współpracy Knurów pełnił patronat nad trzema meczami rozegranymi na stadionie w Zabrzu, a także zorganizowano ciekawe eventy na terenie miasta, jak wizytę wybranych piłkarzy pierwszego składu w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 2, wydarzenie „Wakacje z Górnikiem” przeprowadzone na terenie kąpieliska „Leśne Zacisze”, czy wizyta w mieście nowego autokaru klubowego wraz z dwoma piłkarzami.

mecz górnik zabrze z jagiellonią białystok z 2018 roku

Piotr Surówka i Tomasz Masoń

Piotr Surówka i Michał Piszer

Podobne wiadomości:

do góry