• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Knurowianie pobiegną do grobu bł. ks. Popiełuszki

Knurowianie pobiegną do grobu bł. ks. Popiełuszki

10 Września 2014

13 września br. (sobota) spod pomnika Poległych Górników KWK ,,Wujek" ruszy IX pielgrzymka knurowskich biegaczy do grobu błog. księdza Jerzego Popiełuszki. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął m.in. Prezydent Knurowa Adam Rams, który osobiście uczestniczyć będzie w uroczystym rozpoczęciu biegu przy symbolicznym dzwonie.

Przed startem, o godz. 7.00  planowana jest msza św, po niej o godz. 7.45  przemarsz pod pomnik i rozpoczęcie uroczystości. 

Pomysłodawcą biegu jest Marian Gruszka, który podkreśla, że idea zrodziła się w Knurowie na spotkaniach parafialnego oddziału Akcji Katolickiej. Niezmiennie od lat, organizacyjnie w przygotowaniu biegu oprócz Akcji Katolickiej pomaga NSZZ Solidarność, parafia św. Cyryla i Metodego w Knurowie, Społeczny Komitet Pamięci Poległych 16 grudnia 1981 oraz Urząd Miasta Knurów.

W latach ubiegłych, w biegu udział brali m.in. członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej, pracownicy katowickiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, podopieczni Caritas w Knurowie, Domu Pomocy Społecznej z Kuźni Nieborowskiej oraz górnicy dwóch kopalni - KWK "Wujek" i KWK "Knurów-Szczygłowice".

 

 

Zdjęcie z bieguMoment startu ubiegłorocznej pielgrzymki (fot. IPN Katowice)

 


do góry