• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Koniec sezonu na miejskim lodowisku

Koniec sezonu na miejskim lodowisku

20 Lutego 2014

Z powodu utrzymującej się dodatniej temperatury Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zakończył z początkiem tego tygodnia sezon na miejskim lodowisku. Otwarcie na początku grudnia lodowiska miejskiego rozpoczęło piąty sezon na tym obiekcie.

Z informacji podsumowującej, przekazanej przez knurowski MOSiR, wynika iż V sezon zgromadził dużą ilość sympatyków miejskiej ślizgawki, porównywalną do sezonu inauguracyjnego, który był najlepszym okresem pod względem liczebności osób korzystających z oferty lodowiska.

 

Od dnia 6 grudnia 2013 roku, do 16 lutego bieżącego roku knurowskie lodowisko odwiedziło 10 700 osób.

 

Pracownicy MOSiR'u zwracają także uwagę na rosnącą popularność "pingwinów", które to pomagają w utrzymaniu równowagi na lodzie. Ponadto coraz to większą popularnością cieszą się kaski ochronne, dostępne na lodowisku za symboliczną złotówkę. Wśród osób wypożyczających kaski coraz częściej poza dziećmi, znajdują się osoby dorosłe.

Organizatorzy zabaw i gier na lodowisku dziękują za wspólną zabawę i już dzisiaj zapraszają na następny - VI sezon - który rozpocznie się w grudniu br.

Lodowisko miejskie

Lodowisko miejskie (fot. MOSiR Knurów).

 

Przypomnijmy, że knurowskie lodowisko ma wymiary 40 x 20 metrów. Jest wystarczająco duże, by swobodnie jeździć na łyżwach i przeprowadzać zajęcia rekreacyjne w formie gier i zabaw. Obok ślizgawki można wypożyczyć łyżwy, a także zadbać o swój własny sprzęt.

Obiekt został zakupiony, dzięki środkom pozyskanym przez Gminę z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Priorytet IX Zdrowie i Rekreacja Działanie 9.3. Lokalna infrastruktura sportowa Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013. Środki te pozwoliły sfinansować 85% kosztów budowy lodowiska. Oprócz samego lodowiska Gmina zakupiła także maszynę do ostrzenia łyżew, instalacje do suszenia i dezynfekcji łyżew oraz 100 par łyżew na potrzeby wypożyczalni.

Na tegoroczny sezon zimowy knurowski MOSiR doposażył lodowisko w maszynę do pielęgnacji lodu. Ponadto do dyspozycji adeptów jazdy na łyżwach w wypożyczalni znajdują się kaski ochronne oraz sympatyczne pingwiny, które mają metr wysokości, ważą 10 kg i posiadają certyfikat bezpieczeństwa, a ich zadaniem jest pomoc w utrzymaniu równowagi na lodzie.

do góry