• język migowy
  • BIP
  • EU

Koronawirus - aktualne dane

10 Czerwca 2020

Jak informują media i potwierdzają to dane z Ministerstwa Zdrowia, województwo śląskiej odnotowało dotąd największą ilość osób z pozytywnym wynikiem na obecność koronawirusa, sięgającą na czas publikacji tego materiału ponad 10 000.

Duża ilość jest wynikiem ognisk zakażenia pojawiających się w śląskich kopalniach. Mimo tego, KWK Knurów-Szczygłowice wypada dobrze na tle innych kopalni, do czego odniósł się Prezydent Miasta Adam Rams w liście do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz Kierownictwa KWK Knurów-Szczygłowice, po decyzji wstrzymania wydobycia (treść pisma dostępna jest TUTAJ).

W samym Knurowie sytuacja związana z wirusem COVID-19, od pewnego czasu jest z niewielkimi wahaniami, co świadczy o stabilnej sytuacji. Tym bardziej prosi się o stosowanie się do wszelkich środków bezpieczeństwa, aby nie dopuścić do rozprzestrzeniania się wirusa.

 

Wszelkie szczegóły dotyczące koronawirusa w Knurowie można śledzić w specjalnej zakładce https://www.knurow.pl/eurzad/KORONAWIRUS.html

Znajdują się tam:

 

udostępnij
do góry