• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Miejski Zespół Jednostek Oświatowych z nowym dyrektorem

Miejski Zespół Jednostek Oświatowych z nowym dyrektorem

31 Sierpnia 2015

Zmiany w jednostce kierującej miejską oświatą wynikają z faktu odejścia poprzedniego dyrektora Wojciecha Świerkosza, który został wiceprezydentem Rybnika.

Na zwolnione stanowisko należało przeprowadzić konkurs, który wyłoniłby odpowiedniego kandydata na wakujące miejsce. Ażeby dać nowemu dyrektorowi szansę objęcia placówki przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym 2015/2016, wszelkie procedury należało rozstrzygnąć maksymalnie do połowy sierpnia. Stąd też informacja o wyborze Pani Anny Misiury- dotychczasowej dyrektorki Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 1 - pojawiła się już 2 tygodnie temu, a w piątek 28 sierpnia w knurowskim magistracie miała miejsce symboliczna uroczystość powierzenia stanowiska przez Prezydenta Miasta Adama Ramsa. Poczas uroczystości obecna była też dotychczasowa zastępczyni dyrektorki MSP 1 Pani Barbara Starek. która pełnić będzie obowiązki dyrektora szkoły do czasu przeprowadzenia konkursu.  

     

Anna Misiura (druga z prawej) wraz z Barbarą Starek na spotkaniu u Prezydenta Miasta A.Ramsa.

                   
Pani Anna Misiura pełniła funkcję dyrektora Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Śląskich w Knurowie od 1 września 2005 r. Kierowana przez nią szkoła oprócz realizacji podstawy programowej posiada bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych, przeznaczonych dla uczniów zdolnych, pogłębiających zainteresowania, jak i dla uczniów mających trudności w nauce. Są to m.in.: zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze, szachowe, koła taneczne i turystyczne. W szkole realizowane są programy profilaktyczne skierowane do dzieci takie jak „Warzywa i owoce w szkole”, „Nie pal przy mnie proszę”, „Dzień Bezpiecznego Internetu”. MSP nr 1 uzyskała w latach 2012 – 2013 certyfikaty: „Szkoły Czystych Rąk” i „Dobroczynności”.
Szczególne zaangażowanie pani Anny Misiury jest widoczne w unowocześnianiu bazy szkolnej. Systematycznie doposażane są pracownie lekcyjne, w ubiegłym roku został także wybudowany parking za szkołą, odnowiony został budynek szkoły. Warto także nadmienić, że kierowana przez Annę Misiura MSP nr 1 pozyskała 38 laptopów, tablicę interaktywną, wizualizer, zestaw do zbierania i analizowania odpowiedzi, urządzenie wielofunkcyjne i projektor multimedialny z programu rządowego „Cyfrowa Szkoła”. Przy MSP nr 1 zostały utworzone miejsca zabaw i duży plac zabaw w ramach rządowego programu „Radosna Szkoła”.

 

 do góry