• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Modernizacja oświetlenia w rejonie ulicy Wolności i (..)

Modernizacja oświetlenia w rejonie ulicy Wolności i Klasztornej

14 Listopada 2014

Na ostatniej sesji Rady Miasta Knurów kadencji 2010-2014 podjęto m.in. uchwałę o wpisaniu do Wieloletniej Prognozy Finansowej zadania inwestycyjnego polegającego na modernizacji oświetlenia w rejonie ulicy Wolności (na odcinku od numeru 5 do 43), ulicy Klasztornej oraz przylegających do nich ulic bocznych.

Jest to wynik współpracy, jaką miasto podjęło z firmą Tauron- właścicielem słupów oświetleniowych i linii energetycznej w tej części miasta. Dzięki zaangażowaniu środków publicznych, możliwa będzie kompleksowa modernizacja oświetlenia, która polegać będzie na sfinansowaniu przez miasto kosztów montażu nowych opraw świetlnych na wymienianych właśnie przez Tauron słupach.

Zgodnie z umową podpisaną z wykonawcą, będzie to łącznie 60 punktów świetlnych, które zyskają nowoczesne i energooszczędne oprawy. W najbliższy poniedziałek planowane jest przekazanie wykonawcy placu budowy. Cała inwestycja jest tak zaplanowana, aby dopiero po zakończeniu montażu nowego oświetlenia wyłączyć i zdemontować dotychczasowe latarnie, co powinno nastąpić na przełomie roku.

Koszt zadania po stronie miasta wynosi 124 tysiące zlotych.    

 

ulica Woności w Knurowie

  

udostępnij
do góry