• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Nagrody i wyróżnienia dla najlepszych sportowców i (..)

Nagrody i wyróżnienia dla najlepszych sportowców i twórców kultury.

1 Kwietnia 2015

W ubiegłą środę 25 marca br. w kinie Scena Kultura miała miejsce uroczystość nagrodzenia wyróżniających się sportowców i artystów nagrodami Prezydenta Miasta Adama Ramsa. Uroczystość była okazją do spotkania władz samorządowych Knurowa z lokalnym środowiskiem sportowym i kultury oraz do złożenia gratulacji wyróżnionym osobom i zespołom, które w mijającym roku osiągnęły wybitne wyniki i sukcesy na arenie ogólnopolskiej.

Dla najlepszych ufundowano nagrody pieniężne, na łączną kwotę 29 400 złotych.

Scenariusz imprezy został tak pomyślany, aby przed wejściem na scenę, każdy z wyróżnionych zawodników, trenerów oraz artystów przedstawiony został publiczności w formie krótkiej prezentacji, dokumentującej sylwetkę i osiągnięcia. Wśród 98 laureatów znalazło się 61 osób, którym przyznano nagrody pieniężne oraz 37 wyróżnionych specjalnym dyplomem gratulacyjnym Prezydenta Miasta.

Przypomnijmy, że zgodnie z regulaminem nagradzania, przyjętym przez Radę Miasta Knurów, kandydatury osób wyróżnionych wysuwają mieszkańcy bądź środowisko sportowe i kultury w terminie od 2 do 30 stycznia każdego roku. Następnie powołana przez Prezydenta Miasta Komisja analizuje zgłoszone propozycje posiłkując się opinią m.in.Gminnej Rady Sportu ( w odniesieniu do kandydatów w dziedzinie sportu). Ostateczną listę zatwierdza Prezydent.

 

Wykaz nagród indywidualnych i zbiorowych za osiągnięcia w 2014 roku w zakresie twórczości artystycznej  
Wykaz nagród dla zawodników i trenerów, którzy osiągneli w 2014 roku wysokie wyniki sportowe

 

Poniżej prezentujemy zdjęcia z uroczystości wręczenia nagród i wyróżnień przez Prezydenta Miasta Adama Ramsa  (fot. Redakcja Tygodnika ,,Przegląd Lokalny"):

 

  

 

  

 

 

do góry