• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

10 Listopada 2015

Jak co roku o tej porze, w całym kraju trwają przygotowania do uroczystych obchodów odzyskania niepodległości przez Państwo Polskie. Z tej okazji w większości miast zaplanowano uroczyste składanie kwiatów i wieńców, pod pomnikami upamiętniającymi zryw niepodległościowy, msze okolicznościowe, a także imprezy i spotkania patriotyczne.

Również w Knurowie przygotowany został na ten dzień program obchodów. Dokładnie o godzinie 11:00 w Kościele pw. Świętych Cyryla i Metodego przy ul. Dworcowej w Knurowie rozpocznie się msza święta w intencji Ojczyzny, wzbogaci ją występ Chóru ,,Slavica Musa".

Po nabożeństwie - ok. 11:50 - nastąpi uroczysty przemarsz delegacji i pocztów sztandarowych zakładów pracy, instytucji i stowarzyszeń, a także przedstawicieli samorządu terytorialnego pod pomnik Powstańców Śląskich przy ul. Dworcowej. Na czele delegacji Gminy Knurów stać będzie Prezydent Miasta Adam Rams. Składaniu wieńców i kwiatów towarzyszyć będzie zaciągnięcie warty honorowej oraz złożenie ślubowania przez uczniów I klasy mundurowej Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie, a także minirecital utworów patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej KWK Knurów.

do góry