• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Od soboty zmiany w kursowaniu linii autobusowych 47 i 120 w (..)

Od soboty zmiany w kursowaniu linii autobusowych 47 i 120 w rejonie przystanku FOCH

23 Kwietnia 2021

Budowa ronda przy zbiegu ulic Kosmonautów i Szpitalnej dotyczy newralgicznej części miasta, w której krzyżują się ważne szlaki komunikacyjne i tranzytowe. Na czas prowadzenia robót budowlanych wprowadzono tymczasową organizację ruchu oraz ruch wahadłowy regulowany sygnalizacją świetlną. Ponieważ jednak ulica Szpitalna należy do najruchliwszych w mieście, nie da się uniknąć czasowych zatorów, szczególnie w godzinach szczytu.

Dlatego tez Zarząd Transportu Metropolitalnego (dawny KZK GOP) mając na względzie poprawę punktualności kursowania komunikacji publicznej, podjął decyzję o tymczasowym przeniesieniu miejsca odjazdu autobusów linii 47 i 120 jadących w kierunku Zabrza i Katowic.

Dotychczas, autobusy te zatrzymywały się na stanowisku nr 1 zlokalizowanym przy centrum przesiadkowym FOCH przy ul. Szpitalnej (przystanek Knurów Szpitalna).

Od soboty 24 kwietnia 2021 roku, odjazdy autobusów linii 47 i 120 w kierunku Zabrza i Katowic odbywać się będą ze stanowiska nr 3 znajdującego się w zatoce przy ul.Szpitalnej naprzeciwko centrum przesiadkowego. Z zatoki tej odjeżdżają m.in. autobusy  jadące w kierunku osiedla Wojska Polskiego oraz Gliwic.

Na stanowisku nr 1 nadal obsługiwane będa pozostałe linie autobusowe tj. nr 8,236,636,648 i 710 na kursach prowadzonych w kierunku przystanku Knurów Dworcowa.

widok zmiany organizacji ruchu przy budowie ronda foch

Podobne wiadomości:

do góry