• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Ogólnopolski Dzień Trzeźwości.

Ogólnopolski Dzień Trzeźwości.

18 Kwietnia 2011
Ogólnopolski Dzień Trzeźwości.

Poniedziałek 18 kwietnia obchodzony jest w całym kraju jako Ogólnopolski Dzień Trzeźwości. Z tej okazji kluby i stowarzyszenia środowiskowe organizują okolicznościowe spotkania. Również i knurowski Klub Abstynentów ,,Siódemka", mający swoją siedzibę przy ul. Dworcowej 38a planuje skromną uroczystość.

Na spotkaniu obecny będzie przedstawiciel miasta - Pełnomocnik ds. Profilaktyki i Promocji Zdrowia Piotr Grzelak, który w imieniu władz samorządowych będzie miał okazję do złożenia podziekowań Zarządowi Klubu za ich codzienną pracę w krzewieniu idei abstynencji oraz pomoc i wsparcie udzielane osobom i rodzinom dotkniętym problemem alkoholowym.

Warto sobie uświadomić, że nadużywanie alkoholu jest ogromnym problemem społecznym. Oprócz szkód, które czyni samemu pijącemu ma również wpływ na jego rodzinę, a przede wszystkim na dzieci. To one ponoszą szkody zdrowotne i emocjonalne, a ich usunięcie wymaga długotrwałej terapii, nie zawsze skutecznej. Często też dzieci biorą przykład z pijącego rodzica, również popadając w kłopoty i uzależnienie. Nadużywanie alkoholu odbija się też negatywnie na pracy, powodując absencję i wypadki, sprzyja również utrwalaniu się bezrobocia, powoduje rozwój przestępczości i wzrost liczby wypadków drogowych.

Z tego też powodu wszelkie inicjatywy społeczne, zmierzające do przeciwdziałaniu skutkom tego zgubnego nałogu warte są wsparcia, co też czyni Miasto Knurów. Oprócz wszelakiej współpracy w obszarze promocji zdrowia, gmina stara się przekazywać konkretną pomoc materialną w postaci dofinansowania do realizacji zadań statutowych w drodze otwartego konkursu na realizację zadań publicznych. Tylko w tym roku Klub Abstynentów ,,Siódemka" otrzymał w tej formie 30 tys. złotych z budżetu miasta na organizację spotkań i wyjazdów integracyjnych.
  
Klub ,,Siódemka" zaprasza wszystkie osoby zainteresowane uzyskaniem porady bądź wsparcia na dyżury, pełnione w siedzibie klubu w każdy wtorek i piątek, w godzinach 17.00-21.00

do góry