• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Ogólnopolskie Karty Seniora także w Knurowie

Ogólnopolskie Karty Seniora także w Knurowie

4 Stycznia 2018

Z myślą o osobach powyżej 60 roku życia, które stanowią blisko 25% ogółu mieszkańców naszego miasta, knurowski samorząd przystąpił  do Programu „Ogólnopolska Karta Seniora” oraz „Miasto Przyjazne Seniorom”, nawiązując w tym zakresie współpracę ze Stowarzyszeniem MANKO z Krakowa, pomysłodawcą i inicjatorem obu akcji.

Wydarzeniu temu poświęcone było uroczyste spotkanie, które odbyło się w środę 3 stycznia br. w sali sesyjnej Ratusza. Na spotkaniu obecni byli Prezydent Knurowa Adam Rams, Z-ca Prezydenta Piotr Surówka, Sekretarz Miasta, Przewodniczący Rady Miasta, Dyrektor MOPS w Knurowie oraz Ambasador Stowarzyszenia MANKO (pomysłodawcy i organizatora Programu ,,Ogólnopolska Karta Seniora oraz wydawcy ,,Głosu Seniora") Pan Marek Pilch.

Na zaproszenie Prezydenta, na spotkanie przybyło pnad 40 seniorów reprezentujących Zarząd Miejski oraz wszystkie 3 Koła (Knurów, Szczygłowice, Krywałd) skupione w Polskim Związku Emerytów i Rencistów - Oddział w Knurowie. Podczas spotkania, w miłej poświątecznej atmosferze, była okazja do rozmów i dzielenia się spostrzeżeniami na temat zdrowego i aktywnego stylu życia. Zaproszonych gości zapoznano z zasadami funkcjonowania Programu, ideami przyświecającymi promowaniu pozytywnego wizerunku aktywnego Seniora. Była też okazja do przedstawienia listy przedsiębiorstw i instytucji z Knurowa i okolic, które przystąpiły do gminnej (lokalnej) edycji Programu, oferując seniorom zniżki i rabaty na różnego rodzaju usługi i produkty. To oczywiście tylko częśc oferty, bowiem ogólnopolska formuła Programu oznacza, że każdy uczestnik może korzystać z pełnego katalogu ofert blisko 1 000 podmiotów wspierajacych Program na terenie całego kraju.
 
Korzystając z obecności przybyłych gości, Prezydent Miasta wręczył pierwsze Karty Seniora na ręce przedstawicieli poszczególnych Kół i Zarządu Miejskiego. Spotkanie zakończyło wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Środowa uroczystość niejako symbolicznie zainaugurowała knurowską edycję Programu, jednakże już od czwartku 4 stycznia br. każdy mieszkaniec Knurowa, który ukończył 60 rok życia, może również wyrobić sobie Kartę Seniora. W tym celu wystarczy zgłosić się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Knurowie przy ul.ks. Koziełka 2, który zajmuje się wydawaniem kart. Warunkiem otrzymania karty jest wypełnienie krótkiego wniosku i okazanie przy odbiorze dokumentu tożsamości.
Karty wydawane będą  ,,od ręki", bezpłatnie, na czas nieoznaczony.

 

Więcej na temat Programu  oraz wzór wniosku o wydanie Karty znajduje się tutaj

 

  Spotkanie z Seniorami odbyło się w sali sesyjnej knurowskiego Ratusza

Prezydent Knurowa wręcza pierwsze Karty Seniora fot. Redakcja ,,Przegląd Lokalny"

  Zaproszeni goście wraz z władzami miasta na wspólnym pamiątkowym zdjęciu

 Prezydent Knurowa Adam Rams oraz Sekretarz Miasta prezentują Certyfikat ,,Miasto przyjazne Seniorom" otrzymany z rąk Prezesa Stowarzyszenia MANKO z Krakowa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

do góry