• język migowy
  • BIP
  • EU

Otyliada 2014

25 Lutego 2014

Do końca lutego br. można zgłosić swój akces do Ogólnopolskiego Nocnego Maratonu Pływackiego OTYLIADA 2014, który rozpocznie się już w najbliższą sobotę, tj. 1 marca br. na Pływalni Krytej aQuaRelax w Knurowie przy ul. Szpitalnej 23 w Knurowie.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Knurowie oraz Sekcja Pływacka TKKF Szczygłowice serdecznie zapraszają do udziału w w/w imprezie. Każdy, bez względu na wiek, płeć, czy stan cywilny może wziąć udział w największej pływackiej imprezie w Polsce. Maraton rozpocznie się wieczorem w pierwszą sobotę marca 2014r., a zakończy nad ranem w niedzielę. Organizatorzy przewidzieli nagrody dla najstarszego i najmłodszego uczestnika maratonu, a także najliczniejszej rodziny.

Współorganizatorzy akcji - MOSiR Knurów oraz TKKF - do maratonu zgłosili swoje silne reprezentacje. Odział Miejski WOPR Knurów stawi się w liczbie około 15 osób, zaś Sekcja Pływacka TKKF Szczygłowice zgłosiła do uczestnictwa 59 osobową reprezentacje składającą się z zawodników, rodziców i instruktorów. Dodatkowo udział w Otyliadzie zapowiedziały reprezentacja WOPR Rybnik oraz grupy niepełnosprawnych z Rybnika i Gliwic. 

Na dzień dzisiejszy Organizatorzy szacują, że na knurowskiej Pływalni Krytej „aQuaRelax” w „Otyliadzie” weźmie udział ok. 150 osób.

 

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Knurowie dla osób niezarejestrowanych w systemie rejestracji na stronie www.otyliada.pl umożliwia dodatkowe zapisy, które dokonać można w kasach MOSiR Knurów do dnia 28.02.2014. W trakcie zapisów należy podać swoje imię, nazwisko i PESEL oraz dokonać opłatę wpisowego w wysokości 10 zł w Kasach MOSiR w Szczygłowicach (ul. Górnicza 2) i w Knurowie (ul. Szpitalna 23). W dniu zawodów zgłaszać się będzie można już tylko na Pływalni Krytej „aQuaRelax” w Knurowie.

Każdy uczestnik OTYLIADY zobowiązany jest do posiadania zgody na udział w w/w imprezie - druki dostępne w kasach MOSiR Knurów oraz w poniższej tabeli.

  Zgoda OTYLIADA - dzieci i młodzież do 18 roku życia    

   

 Zgoda OTYLIADA - dorośli

 

 

Ogólnopolskiego Nocny Maraton Pływacki OTYLIADA odbędzie się na 30 krytych pływalniach w nocy z 1 na 2 marca. Patronem imprezy jest nasza najlepsza pływaczka wszechczasów Otylia Jędrzejczak. Od jej imienia nadano nazwę maratonowi.

Organizatorzy spodziewają się, że w tegorocznej edycji OTYLIADY weźmie udział ponad 4 tys. uczestników. Na każdej z pływalni nagrodami i dyplomami z autografem Otylii Jędrzejczak uhonorowani zostaną najmłodsi i najstarsi uczestnicy maratonu oraz pływacy którzy przepłyną najdłuższy dystans. Specjalne nagrody przewidziane są także dla najliczniejszych rodzin, które tej wyjątkowej nocy pojawią się na basenach.

 

udostępnij
do góry