• język migowy
 • BIP
 • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/PSZOK w przedświąteczną sobotę będzie zamknięty

PSZOK w przedświąteczną sobotę będzie zamknięty

25 Marca 2021

Z uwagi na okres świąteczny, w dniu 3 kwietnia br. tj. w sobotę przed Wielkanocą, knurowski PSZOK będzie zamknięty.

W zamian za ten dzień, punkt przyjmowania odpadów zostanie udostępniony mieszkańcom w poniedziałek 12 kwietnia w godzinach od 15:00 do 18:00.

Przypomnijmy, że na terenie Gminy Knurów funkcjonuje Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ulicy Szybowej 44. Do PSZOK są przyjmowane tylko odpady posegregowane. Mieszkańcy Gminy Knurów dostarczają odpady we własnym zakresie i na własny koszt.

PSZOK przyjmuje następujące odpady:

 1. papier;
 2. szkło;
 3. tworzywa sztuczne;
 4. metale;
 5. odpady opakowaniowe wielomateriałowe;
 6. bioodpady;
 7. meble i inne odpady wielkogabarytowe;
 8. zużyte opony;
 9. przeterminowane leki i chemikalia;
 10. odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki;
 11. odpady niebezpieczne;
 12. zużyte baterie i akumulatory;
 13. zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny;
 14. odpady budowlane i rozbiórkowe;

Przekazujący odpady zobowiązany jest do samodzielnego rozładunku oraz umieszczenia odpadów na wadze, a następnie w oznakowanych pojemnikach, kontenerach lub boksach wskazanych przez osobę obsługującą Punkt. Przekazujący odpady zobowiązany jest również do wypełnienia formularza przekazania odpadów. Zawiera on informacje o odpadach, dane właściciela odpadów i osoby transportującej oraz osoby przyjmującej.

Regulamin funkcjonowania PSZOK-u, ważne komunikaty i ogłoszenia oraz formularze dokumentów do pobrania znajdują sie na stronie internetoweja firmy PreZero Recycling Południe Sp. z o.o. dotyczącej funkcjonowania PSZOK

Podobne wiadomości:

do góry