• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Piknik rodzinny 800+ tym razem w Knurowie

Piknik rodzinny 800+ tym razem w Knurowie

10 Sierpnia 2023

W najbliższą sobotę, w parku miejskim przy ul. dr F.Ogana odbędzie się Piknik 800+ organizowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej oraz Wojewodę Śląskiego.

Wydarzenie nawiązuje do zbliżającego się święta Wojska Polskiego. Jak zapewniają organizatorzy, wyjątkowym elementem będzie prezentacja żołnierzy 6. Batalionu Powietrznodesantowego z Gliwic oraz 34. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej z Bytomia. Dla zgromadzonych będzie to okazja, aby bliżej przyjrzeć się sprzętowi i umiejętnościom profesjonalnych mundurowych.

W programie pikniku są też takie punkty jak warsztaty pszczelarskie, podczas których będzie można dowiedzieć się o życiu pszczół oraz roli, jaką odgrywają w naszym ekosystemie, festiwal baniek mydlanych, spektakl plenerowy dla najmłodszych. Miłośnicy twórczości plastycznej oraz sportowej będą mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami podczas różnorodnych zajęć.

Organizatorzy przygotowali też stoiska służb oraz instytucji, które udzielać będą informacji i porad na temat wszelkich kwestii społecznych. Nie zabraknie również fotbudki 360, malowania buziek czy dmuchanego placu zabaw.

Początek o godzinie 14.00, zakończenie ok. godziny 18.00-tej.

plakat informacyjny pikniku

 

 

Podobne wiadomości:

do góry