• język migowy
  • BIP
  • EU

Plac zabaw czeka na dzieci

31 Sierpnia 2021

Przed nami wrzesień, a wraz z nim rozpoczęcie roku szkolnego. Jak co roku, okres wakacyjny wykorzystywany jest na przeprowadzenie niezbędnych remontów i modernizacji w miejskich placówkach oświatowych. Wszystko po to, aby powracające do szkół i przedszkoli młodzież i dzieci mogły w bezpiecznych warunkach rozpocząć naukę i zajęcia.

Jednym z przykładów takich remontów, była modernizacja placu zabaw przy Miejskiej Szkole Podstawowej nr 2 im. Karola Miarki. Plac ten od pewnego czasu był nieczynny z uwagi na konieczność wymiany zużytych elementów urządzeń zabawowych. Z inicjatywy Dyrekcji Szkoły, po ustaleniu niezbędnego zakresu prac, Szkoła zakupiła niezbędne części zamienne u producenta urządzeń, a nastepnie znalazła firmę, która w miesiącu sierpniu podjęła się naprawy drewnianej huśtawki, drabinki szczebelkowej, zjeżdżalni, równoważni oraz zestawu zabawowego.

Wymienione elementy pozwoliły przejść pomyślnie procedurę kontroli technicznej, co zaowocowało dopuszczeniem placu zabaw do użytku.

Choć na razie pogoda nie rozpieszcza, mamy nadzieję, że prognozy meteorologiczne pod koniec tygodnia będą pomyślniejsze i plac zabaw zapełni się dziećmi.

plac zabaw przy MSP nr 2 w Knurowie

wyremontowany plac zabaw przy MSP nr 2 w Knurowie

Wyremntowany plac zabaw przy MSP nr 2 w Knurowie

Podobne wiadomości:

do góry