• język migowy
  • BIP
  • EU

Propozycje na weekend

12 Grudnia 2014

Na nadchodzące dni w Knurowie zaplanowano wydarzenia kulturalne, na które serdecznie zapraszamy.

Już jutro, tj. w sobotę 13 grudnia 2014 r. odbędzie się dwunasta edycja koncertu charytatywnego pn. "Dary Serc". Impreza odbędzie się w Domu Kultury w Szczygłowicach, a rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 16-tą. Zgodnie z coroczną tradycją program koncertu obfituje w występy zespołów muzyczycznych i teatralnych domów pomocy społecznej, działających na terenie powiatu gliwickiego. Wśród nich wystąpią pensjonariusze DPS:

  •  "Ostoja" w Sośnicowicach;
  • "ZAMECZEK" w Kuźni Nieborowskiej;
  • Ojców Kamilianów w Pilchowicach;
  • "Caritas" Ojców Salezjanów w Wiśniczach oraz
  • "Caritas" w Knurowie.

Ponadto w holu szczygłowickiego domu kultury będzie można nabyć świąteczne stroiki, ozdoby i kartki wykonane przez mieszkańców domów pomocy społecznej. Dodatkowo uroczystość umilą wypieki ufundowane przez właścicieli lokalnych piekarni i cukierni.

Zgodnie z informacją przekazaną przez Organizatora - Stowarzyszenie Moja Gmina Nasz Powiat - cały dochód z koncertu zostanie przekazany na organizację świąt mieszkańców domów pomocy społecznej w Sośnicowicach, Kuźni Nieborowskiej, Pilchowicach, Knurowie i Wiśniczach.

Cegiełki w cenie 20, 10 i 5 zł, będące jednocześnie biletem wstępu, będzie można nabyć bezpośrednio przed koncertem.

Natomiast w niedzielę, 14 grudnia br., odbędzie się Koncert Przedświąteczny w wykonaniu Studia Piosenki i Musicalu, działającego przy Centrum Kultury w Knurowie. W tym roku młodzi wokaliści pod kierunkiem Agnieszki Bielanik - Witomskiej zaproszą publiczność do wspólnego kolędowania, stąd w repertuarze znajdzie się wiele tradycyjnych kolęd. Ponadto w czasie koncertu usłyszymy także kompozycje mniej popularne m. in. Zbigniewa Preisnera, Wojciecha Trzcińskiego do słów Ernesta Brylla oraz przepiękne pastorałki i radosne piosenki świąteczne. Organizatorzy zapowiadają świąteczną, miłą i radosną atmosferę! Koncert rozpocznie się o godzinie 17-tej w Klubie Kultury Lokalnej SZTUKATERIA. Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy w sobotnie i niedzielne popołudnie.

 

do góry