• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/"Tak, POMAGAM" - Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas

"Tak, POMAGAM" - Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas

10 Grudnia 2014

Już po raz piąty Caritas Archidiecezji Katowickiej włącza się do zbiórki żywności w ramach ogólnopolskiej akcji pn. „TAK POMAGAM”. Celem zbiórki jest zebranie produktów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych w przechowywaniu, takich jak: mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy, herbata, słodycze, itp.

Ośrodek MB Uzdrowienia Chorych w Knurowie w dniach 12-13 grudnia (piątek i sobota) z pomocą wolontariuszy i pracowników Ośrodka, będzie przyjmować dary od klientów sklepu BIEDRONKA przy ulicy Szpitalnej 9 oraz przy ul.Witosa 4, w godzinach otwarcia sklepów.

 

Zebrane produkty zostaną przekazane na doraźną pomoc dla mieszkańców i uczestników Ośrodka MB Uzdrowienie Chorych w Knurowie.

 

INFORMACJE O ZBIÓRCE

 

„Tak, POMAGAM” jest ogólnopolską akcją zbiórki żywności organizowaną przez Caritas diecezjalne przy współpracy z Caritas Polska.

Z roku na rok w akcję włącza się coraz większa liczba wolontariuszy i ludzi dobrej woli składających produkty w koszach. Systematycznie rośnie ilość zbieranej żywności, która w ostatnim etapie akcji trafia do osób najbardziej potrzebujących, parafian danej diecezji.

W zbiórkę żywności angażują się nie tylko stali wolontariusze Caritas, ale także ludzie dobrej woli, którzy chcą wesprzeć Caritas w tym jednym, konkretnym działaniu.

Dlatego bardzo serdecznie zachęcamy do włączenia się do akcji. Za składane dary serdecznie dziękujemy.

  

 

 

do góry