• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Przedłużono przyjmowanie wniosków na najem lokali (..)

Przedłużono przyjmowanie wniosków na najem lokali mieszkalnych w Knurowie

6 Listopada 2023

Urząd Miasta Knurów informuje, że z uwagi na spore zainteresowanie, a także jeszcze pozostałe wolne miejsca, wydłużono nabór wniosków o zawarcie umowy najmu lokali mieszkalnych budowanych w ramach inwestycji mieszkaniowej realizowanej przy ul. Antoniego Słoniny w Knurowie przez społeczną inicjatywę mieszkaniową "SIM Śląsk Południe Sp. z o.o." z siedzibą w Bielsku-Białej.

Wnioski można składać do 29 grudnia 2023 roku

Wypełniony wniosek wraz z załącznikami należy złożyć w Urzędzie Miasta Knurów lub przesłać pocztą tradycyjną.

Szczegółowych informacji udziela Referat Lokalowy Wydziału Urbanistyki, Architektury, Strategii Rozwoju Miasta i Spraw Lokalowych pod numerem telefonu: 32 339 22 31 lub 32 339 22 32.

Nowa inwestycja, dzięki porozumieniu zawartym przez Gminę Knurów z wykonawcą robót, realizowana będzie w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej (zwanej w skrócie SIM) przez Spółkę SIM Śląsk Południe. Przedsięwzięcie uzyskało dofinansowanie Programu budownictwa socjalnego i komunalnego z rządowego Funduszu Dopłat.

Mieszkania SIM powstaną w nowoczesnych obiektach, odpowiadających najnowszym wytycznym budownictwa ekologicznego i energooszczędnego. Lokale będą dostosowane także do wymagań osób starszych i osób z niepełnosprawnościami. Zgodnie z założeniami Programu SIM mieszkania dedykowane są osobom, które nie mogą sobie pozwolić na zaciągniecie i spłacanie kredytu hipotecznego na zakup własnego mieszkania, są jednak w stanie regularnie płacić umiarkowanej wysokości czynsz.

Na działce o powierzchni 0,6 ha powstaną dwa trzykondygnacyjne budynki z 43 lokalami. Mieszkania będą miały od ok. 32 do blisko 68 m2. Do dyspozycji lokatorów będzie 59 miejsc parkingowych, miejsca postojowe dla rowerów, plac zabaw dla najmłodszych, a także elementy małej architektury i nasadzenia zieleni.

Szczegóły dotyczące naboru, znajdują się na stronie BIP Urzędu Miasta Knurów - LINK

Podobne wiadomości:

do góry