• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Spotkanie informacyjne w sprawie wynajmu lokali

Spotkanie informacyjne w sprawie wynajmu lokali

28 Lipca 2023

1 sierpnia 2023 roku rusza nabór wniosków dla osób, zainteresowanych najmem lokali mieszkalnych w nowej inwestycji mieszkaniowej przy ul.Słoniny w Knurowie. Z tej okazji w najbliższy wtorek o godz. 11 w knurowskim Ratuszu odbędzie się spotkanie informacyjne, na które zapraszamy.

Nowa inwestycja, dzięki porozumieniu zawartym przez Gminę Knurów z wykonawcą robót, realizowana będzie w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej (zwanej w skrócie SIM) przez Spółkę SIM Śląsk Południe. Przedsięwzięcie uzyskało dofinansowanie Programu budownictwa socjalnego i komunalnego z rządowego Funduszu Dopłat.

Mieszkania SIM powstaną w nowoczesnych obiektach, odpowiadających najnowszym wytycznym budownictwa ekologicznego i energooszczędnego. Lokale będą dostosowane także do wymagań osób starszych i osób z niepełnosprawnościami. Zgodnie z założeniami Programu SIM mieszkania dedykowane są osobom, które nie mogą sobie pozwolić na zaciągniecie i spłacanie kredytu hipotecznego na zakup własnego mieszkania, są jednak w stanie regularnie płacić umiarkowanej wysokości czynsz.

Na działce o powierzchni 0,6 ha powstaną dwa trzykondygnacyjne budynki z 43 lokalami. Mieszkania będą miały od ok. 32 do 60 mkw. Do dyspozycji lokatorów będzie 59 miejsc parkingowych, miejsca postojowe dla rowerów, plac zabaw dla najmłodszych, a także elementy małej architektury i nasadzenia zieleni.

Więcej o Programie SIM znajdziesz na stronie https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/spoleczne-inicjatywy-mieszkaniowe--spolki-ktore-w-porozumieniu-z-samorzadem-buduja-i-wynajmuja-mieszkania-z-przystepnym-czynszem

baner graficzny społecznej inicjatywy mieszkaniowej

Podobne wiadomości:

do góry