• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Przygotowania do tegorocznej edycji "Szlachetnej Paczki"

Przygotowania do tegorocznej edycji "Szlachetnej Paczki"

23 Sierpnia 2023

Akcja dobroczynna "Szlachetna Paczka" już od kilku lat daje możliwość na lepsze życie wielu potrzebującym, a także jest szansą na zrobienie dobrego uczynku przez wolontariuszy.

W zeszłorocznej edycji wspaniałych 13 wolontariuszy dotarło do 23 potrzebujących rodzin, które otrzymały łącznie 304 paczek od 620 osób (23 darczyńców + ich znajomi, rodzina itp.) zaangażowanych w przygotowanie paczek.

Jeśli jest osoba w Knurowie, która chciałaby zaangażować się w najbliższy finał akcji - poniżej znajdzie wszelkie szczegóły.

Co robi Wolontariuszka / Wolontariusz w Szlachetnej Paczce?

Spotyka się z Rodzinami ze swojej okolicy, które potrzebują wsparcia. Poznaje ich historie i potrzeby, a następnie przygotowuje rekomendację mądrej pomocy - jest do tego przygotowana lub przygotowany merytorycznie przez Paczkę, ma osobę wspierającą i koordynującą działania.
Współpracuje z Darczyńcą przygotowującym paczkę z pomocą. Mając wiedzę o sytuacji Rodziny daje podpowiedzi do listy potrzeb, wspiera w rozwiązaniu wyzwań związanych z organizacją i pakowaniem paczki. Koordynuje dostarczenie paczki do Rodziny w czasie grudniowego Weekendu Cudów. W magazynie Paczki przejmuje paczkę od Darczyńców wybierających Rodzinę, którą się opiekuje. Następnie pomaga ją dostarczyć.

Aby zostać wolontariuszem, należy zgłosić swój udział na stronie internetowej: https://bit.ly/Wolontariat-jestdlamnie

 

Podobne wiadomości:

do góry