• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Remont ul. Dywizjonu 303 zgodnie z planem

Remont ul. Dywizjonu 303 zgodnie z planem

30 Maja 2022

Mieszkańcy osiedla Wojska Polskiego II z roku na rok mogą się cieszyć nową jakością dróg. Systematyczna modernizacja infrastruktury drogowej rozłożona jest w czasie, w celu zapewnienia sprawnej przepustowości ruchu drogowego jednej z najbardziej zaludnionych części miasta. Rozpoczęty w tym miesiącu remont ul. Dywizjonu 303 da w efekcie komfortowe warunki przemieszczania się po całym osiedlu.

Przypomnijmy, że w dniu 20 maja bieżącego roku Wydział Inwestycji Miejskich i Spraw Drogowych Urzędu Miasta Knurów przekazał plac budowy firmie FIL-BUD sp. z o.o. z Gliwic. Wykonawca zgodnie ze sztuką budowlaną rozpoczął pracę od odpowiedniej organizacji placu budowy, gromadząc materiały budowlane, a także zabezpieczając miejsce pracy. W tym celu, jeszcze przed weekendem (środa 25 maja), poprzez znaki drogowe oraz informacje w klatkach schodowych pobliskich bloków proszono o zabranie aut z placu budowy. Wykonawca przeznaczył na odstawienie pojazdów kilka dni, wykonując w tym czasie inne czynności - podobnie było w przypadku remontu każdej innej ulicy na tym osiedlu.

Niebawem rozpocznie się frezowanie asfaltu i inne prace ziemne uniemożliwiające ruch drogowy, a nawet postój auta na parkingu.

Termin realizacji zadania przypadający na IV kwartał bieżącego roku.

ulica Dywizjonu 303

Podobne wiadomości:

do góry