• język migowy
  • BIP
  • EU

Rowery z Metropolii

6 Marca 2020

Pięć elektrycznych rowerów otrzymało miasto Knurów od Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Przekazanie jednośladów odbyło się dzisiaj przed budynkiem Urzędu Miasta przy ul. dr. F. Ogana 5. Rowery zostaną przekazane Straży Miejskiej (2 szt.), Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji (1 szt.) oraz pracownikom magistratu (2 szt.).

Metropolia rozdysponowała w ramach projektu „Rowerem lub na kole” już ponad 200 miejskich rowerów z elektrycznym wspomaganiem, dziesięć jednośladów właśnie trafia także do Zabrza. Projekt udowadnia, że rower jest pełnoprawnym środkiem transportu, który ma także za zadanie uwrażliwić pracowników urzędu na potrzeby rowerzystów”– mówił Marcin Dworak, metropolitalny oficer rowerowy.

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia zakupiła ponad 200 rowerów elektrycznych, które systematycznie trafiają do wszystkich gmin i miast członkowskich. Ich ilość jest uzależniona od wielkości jednostki samorządu terytorialnego. Metropolitalny rower elektryczny otrzymał także nagrodę na X Międzynarodowych Targach Rowerowych Bike EXPO w Kielcach w kategorii: stworzenie alternatywnego środka transportu służbowego.

„Rowerem lub na kole” to jeden z projektów, który jest realizowany w ramach szerszego programu „Metropolia przyjazna rowerom”. Jego celem jest zmiana nawyków mobilności i pokazanie, że rower to równorzędny środek transportu.

 

 

 

 

udostępnij
do góry