• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Śląskie potwory w „Lecie w teatrze”

Śląskie potwory w „Lecie w teatrze”

17 Lipca 2015

Od 3 do 16 sierpnia w godz. 9:00 – 15:00 w klubie Sztukateria oraz w Miejskim Gimnazjum nr 1 w Knurowie, będą odbywać się spotkania teatralne w ramach programu „Lato w teatrze”. Tegoroczna edycja będzie realizowana pn. „Kronlojter, zonynbrele, zicherka i inne śląskie strachy”, a jego celem będzie ukazanie nieczęsto już używanej gwary śląskiej w atrakcyjny, zabawny sposób, a przede wszystkim zapadający w pamięć.

Zajęcia adresowane są do dzieci i młodzieży w wieku 7-18 lat. Dzięki dofinansowaniu projektu przez Instytut Teatralny, jakie otrzymało knurowskie Centrum Kultury, będą mogły odbyć się bezpłatnie. Liczba miejsc jest niestety ograniczona – w projekcie może brać udział tylko 30 uczestników.

Organizatorzy warsztatów przygotowali dwie akcje teatralne: monidła gwarowych strachów i cieniową instalację teatralną. Ponadto w planach zajęć jest również zebranie starych zdjęć i historii, przeprowadzenie wywiadów z najstarszymi mieszkańcami miasta oraz przygotowanie spektaklu poświęconego „strasznym wyrazom”.

Zapisy są przyjmowane pod adresem info@kinoscenakultura.pl lub telefonicznie 32 332 63 81.

Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie internetowej Centrum Kultury: www.centrum-kultury.pl

do góry